2022-03-26 18:17:00

Developres Bella Dolina Rzeszów pokonał Grot Budowlane Łódź w półfinale Pucharu Polski

"Rysice" w czterech setach pokonały Grot Budowlane Łódź i jutro zagrają w finale TAURON Pucharu Polski.

Mecz rozpoczął się od całkowitej dominacji podopiecznych Stephana Antigi, od początku punkt za punktem powiększały swoją przewagę. Skuteczna gra w ataku i obronie pozwolila im w pewnym momencie wyjść już na dziesięciopunktowe prowadzenie i było 15-5. Bardzo dobre spotkanie rozgrywała rozgrywająca Developresu, która skutercznia gubiła blok rywala. Niesamowita deklasacja drużyny z Rzeszowa pozwoliła rzeszowiankom pewnie zwyciężyć tego seta 25:12.

W drugiej partii zawodniczki z Łodzi postawiły wszystko na jedna kartę. Odrzucające zagrywki zaczęły przynosić efekty i na początku tego seta było już 1:6. Dwie przerwy w tym czasie wykorzystał szkoleniowiec rzeszowskiej drużyny Stephan Antiga. Wskazówki trenera przyniosły efekty i "Rysice" wróciły do swojej gry, doprowadzając do wyrównania. Później spokojnie już utrzymywały dwupunktową przewagę i ostatecznie wygrały kolejnego seta 25:22.

Trzecia partia była najbardziej wyrównana. Żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na kilkupunktowe prowadzenie. Zawodniczki z Łodzi poszerzyły wachlarz zagrań na siatce i zaczęły skutecznie punktować. Przez długi czas utrzymywały dwupunktowe prowadzenie i ostatecznie wygrały tego seta 25-22.

Czwarta rozstrzygająca partia była już pod pełną kontrolą zawodniczek z Rzeszowa, które od początku partii chciały zakończyć to spotkanie w czterech setach. Skutecznie pokazywały to na boisku i powtórzyły historię z pierwszego seta prowadząc w pewnym momencie już 19-9. Ostatecznie skończyły tego set 25:17 i w całym spotkaniu wygrały 3:1.

Jutrzejszy finał zostanie rozegrany o 14:45, swoje rywalki zawodniczki DevelopResu poznają po zakończeniu drugiego półfinału.

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów - Grot Budowlani Łódź 3-1 (25-12, 25-22, 22-25, 25-17)