2022-03-26 15:44:00

Pięć goli przy Sanockiej! Polonia Przemyśl rozniosła w pył Sokoła Kolbuszowa Dolna

W meczu sąsiadów w ligowej tabeli padło aż pięć bramek. Te strzelali jednak tylko gracze Polonii Przemyśl, którzy nie dali szans Sokołowi Kolbuszowa Dolna.

Patrząc na układ tabeli na pewno można było spodziewać się wyrównanego spotkania, bowiem obie ekipy przed tym starciem miały tyle samo punktów. Tak się jednak nie stało, gdyż już w 10. minucie tego meczu bramkę zdobył Mateusz Wanat. W kolejnych minutach budowane akcje z jednej czy drugiej strony nie przynosiły oczekiwanego rezultatu. Pierwsza część spotkania zakończyła się więc jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy.

Druga odsłona spotkania to już całkowita dominacja Polonii Przemyśl. Sokół Kolbuszowa Dolna ani na moment nie potraił stowrzyć poważniejszego zagrożenia pod bramką rywali. To potwierdziła kolejna bramka, która padła w 51. minucie, a jej autorem był Dmytrii Sychevskyi i gospodarze prowadzili już 2-0.

"Przemyska Barcelona" nie zamierzała jednak odpuszczać i pięć minut później kolejny raz na listę strzelców wpisał się znakomicie dysponowany dzisiaj Mateusz Wanat. W kolejnych minutach przebieg meczu nadal się nie zmienił i gospodarze pewnie zmierzali do kolejnego zwycięstwa w tym sezonie.

Przemyślanie nie zatrzymywali się i w 79. minucie było już 4-0, a tym razem bramkarza Sokoła pokonał Marcin Babieczko. Przyjezdni próbowali zdobyć chociażby honorowego gola, jednak Polonia bardzo dobrze prezentowała się w defensywie. Ostatnie slowo w tym meczu należało do podopiecznych Piotra Ciska, którzy w doliczonym czasie gry, dołożyli trafienie numer pięć, którego autorem był Kostiantyn Chernii.

1-0 Mateusz Wanat (10)
2-0 Dmytrii Sychevskyi (51)
3-0 Mateusz Wanat (56)
4-0 Marcin Babieczko (79)
5-0 Kostiantyn Chernii (90)