2022-03-26 18:56:00

Wiosenny falstart Stali Stalowa Wola. Domowa porażka z Podlasiem Biała Podlaska

Piłkarze Stali Stalowa Wola nie będą miło wspominać potyczki z Podlasiem Biała Podlaska. Podopieczni Łukasza Surmy przegrali z zespołem z województwa lubelskiego, a jedynego gola w tym meczu zdobył Maciej Wojczuk.

Sam mecz nie był zbyt porywającym widowiskiem. Oba zespoły notowały dużo strat, a przede wszystkim było sporo niedokładności. Zaangażowania nie można było odmówić Stali Stalowa Wola, która za wszelką cenę chciała się przełamać po porażce z Wisłą Sandomierz. Podlasie Biała Podlaska dobrze jednak prezentowało się w defensywie.

"Stalówka" nie miała szczęścia, bowiem w 6. minucie kontuzji ręki doznał Ivan Hladik i potrzebna była zmiana. Z czasem mecz się wyrównał, a kibice zgromadzeni na stadionie, oglądali dużo gry w środkowej strefie. Stal jednak nie poddawała się i cały czas próbowała znaleźć sposób na Podlasie. Aktywny z przodu był Daniel Świderski, ale nadal było 0-0.

Wynik ten utrzymal się do przerwy, a kibice nie mogli być z tego meczu zadowoleni. W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie, a w dodatku nie pomagał takze deszcz z wiatrem. Zawodnikom obu zespołów nie można było jednak odmówić zaangażowania. Konkretniejsi jednak byli goście, którzy w 69. minucie objęli prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Maciej Wojczuk.

Podopieczni Łukasza Surmy w kolejnych minutach starali się za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania. Mimo ogromych chęci, piłka nie chciała wpaść do siatki, co sprzyjało Podlasiu. Zespół ze Stalowej Woli dwoił się i troił, ale ostatecznie nie potrafił znaleźć sposobu na ekipę gości, którzy po końcowym gwizdku cieszyli się z trzech "oczek".

0-1 Maciej Wojczuk (69)