2021-12-18 14:32:00

PGE Stal Mielec zremisowała na wyjeździe z Piastem Gliwice

Cenny punkt ugrali na wyjeździe piłkarze PGE Stali Mielec. Podopieczni Adama Majewskiego zremisowali z Piastem Gliwice.

Początek spotkania był wyrównany, a oba zespoły postanowiły go wykorzystać na wzajemne badanie się. Z czasem pojawiły się konkrety, a do głosu doszedł Piast Gliwice. Podopieczni Waldemara Fornalika pierwszą groźną okazję stworzyli sobie w 13. minucie. Uderzał Patryk Sokołowski, ale Rafał Strączek nie miał problemów z wybronieniem tej sytuacji.

Z czasem mecz się wyrównał, a PGE Stal Mielec cały czas szukała okazji do otwarcia wyniku. Tych jednak było jak na lekarstwo i nadal było 0-0. Kibice zaczęli się niecierpliwić i przez długi czas wydawało się, że pierwsze połowa zakończy się bezbramkowym remisem. W 43. minucie Piast objął prowadzenie, po tym jak świetnie w polu karnym odnalazl się Michał Chrapek, który głową pokonał Strączka.

Ekipa Adama Majewskiego po chwili próbowała jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale zespół z Gliwic mądrze się bronił. Mielczanie w drugiej odsłonie starali się nawiązać walkę z rywalem, ale Piast skutecznie odpierał ataki gości. Stal jednak nie poddawała się i w 56. minucie doprowadziła do wyrównania, a piłkę w siatce umieścił Koki Hinokio.

Podkarpacki zespół dostał wiatru w żagle i za wszelką cenę w kolejnych minutach chciał zdobyć gola na 2-1. Łatwo jednak nie było, bowiem gospodarze bardzo dobrze prezentowali się na murawie. Z czasem jednak znowu spotkanie się wyrównało, a okazji nie było zbyt wiele zarówno z jednej jak i drugiej strony. Ostatecznie więcej trafień już nieodnotowano i mecz zakończył się podziałem punktów.

1-0 Michał Chrapek (43)
1-1 Koki Hinokio (56)

Piast Gliwice: Plach – Holúbek (76. Katranis), J. Czerwiński, Mosór, Konczkowski – Sokołowski, Lipski (46. Hateley) – K. Vida, Chrapek, Kądzior (84. Pyrka) – Toril (75. Steczyk)

PGE Stal Mielec: Strączek – Čorbadžijski (77. Kościelny), Matras, Żyro – Granlund, Hinokio (77. Kort), Tomasiewicz (87. Jankowski), Flis – Sitek, Mateusz Mak (73. Urbańczyk) – Piasecki

Żółte kartki: Lipski, K. Vida, Hateley, Holúbek, Chrapek – Čorbadžijski, Gliwa, Matras, Kościelny

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz)