2021-10-10 22:24:00

KS Wiązownica bez większych problemów pokonał na wyjeździe Ekoball Stal Sanok

Piłkarze KS-u Wiązownica umocnili się na prowadzeniu w 4 lidze podkarpackiej. Podopieczni Marcina Laski w sobotę pokonali na wyjeździe Ekoball Stal Sanok.

Lepiej od początku spotkania wyglądał KS Wiązownica, który częściej atakował i stwarzał sobie okazje bramkowe. Wynik otworzyć w 10. minucie mógł Jakub Kądziołka, który jednak przestrzelił. Podopieczni Marcina Laski nadal atakowali i dziesięć minut później dopięli swego, a na listę strzelców wpisał się Patryk Zieliński.

Aktualny lider 4 ligi podkarpackiej ani myślał się zatrzymywać i w kolejnych minutach nadal lepiej się prezentował. "Czerwono-biali" prowadzenie podwyższyć mogli m.in. po trafieniu Rafała Michalika, jednak ten spudłował. Zawodnicy Ekoball Stali Sanok tuż przed przerwą stanęli przed szansą wyrównania, ale Arkadiusz Cynar zatrzymał Krystiana Kalembę.

Stal po zmianie stron próbowała znaleźć sposób na ekipę z Wiązownicy, lecz brakowało skuteczności. Podopieczni Marcina Laski tego dnia mieli więcej z gry, a i też poprostu byli konkretniejsi. W 76. minucie było już 2-0, a piłkę w siatce umieścił Kornel Kordas. Sanoczanie w końcówce postawili wszystko na jedną kartę, ale nie udało im się odwrócić losów meczu.

0-1 Patryk Zieliński (20)
0-2 Kornel Kordas (76)