2021-09-11 19:35:00

PGE Stal Mielec zremisowała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok

PGE Stal Mielec ugrała cenny punkt na wyjeździe. Podopieczni Adama Majewskiego zremisowali z Jagiellonią Białystok, a gola dla "biało-niebieskich" zdobył Jonathan de Amo.

Mecz od początku stał na niezłym poziomie, a oba zespoły starały się stwarzać okazję bramkowe. Częściej przy piłce była Jagiellonia Białystok, jednak to PGE Stal Mielec była konkretniejsza. Podopieczni Adama Majewskiego prowadzenie objęli w 11. minucie, a gola głową zdobył Jonathan de Amo. Podrażnieni gospodarze czym prędzej ruszyli do odrabiania strat.

Zespół dowodzony przez Ireneusza Mamrota dobrze także prezentował się w defensywie, a aktywny na murawie był Błażej Augustyn. Popularna "Jaga" wciąż szukała okazji do zdobycia bramki na 1-1 i to udało się w 21. minucie. W polu karnym idealnie odnalazł się Israel Puerto, który nie dał szans Rafałowi Strączkowi.

Zespół z Białegostoku nie zatrzymywał się i w kolejnych minutach nadal zagrażał PGE Stali Mielec. Ekipa "biało-niebieskich" z czasem jednak zaczęła coraz śmielej atakować, ale brakowało konkretów z jej strony i do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej odsłonie nadal oglądaliśmy wyrównane spotkanie, a obie drużyny miały swoje sytuacje.

Podopieczni Adama Majewskiego próbowali powalczyć z wyżej notowaną Jagiellonią, która jednak dobrze grała w obronie. Białostoczanie z czasem mocniej przycisnęli, a w 85. minucie stanęli przed szansą objęcia prowadzenia, bowiem Jesus Imaz upadł w polu karnym, a arbiter podyktował "jedenastkę". Po analizie VAR, rzut karny został jednak anulowany.

Mielczanie nie poddawali się i cały czas próbowali przechylić szalę na swoją korzyść. Nudy w Białymstoku nie było, a oba zespoły do samego końca starały się zdobyć złotego gola. Mimo chęci, żadnej z drużyn nie udało się trafić do siatki, a mecz ostatecznie zakończył się podziałem punktów.

0-1 Jonathan de Amo (11)
1-1 Israel Puerto (21)

Jagiellonia Białystok: Steinbors – Augustyn, Nastić (56. Tabiś), Pazdan (81. Kwiecień), Puerto, Imaz, Pospisil (81. Tiru), Přikryl, Romanczuk, Struski (81. Toporkiewicz), Żyro (69. Bida)

PGE Stal Mielec: Strączek – de Amo, Getinger, Sitek, Matras, Mateusz Mak, Hinokio, Żyro, Urbańczyk, Tomasiewicz, Piasecki (70. Jankowski)

Żółte kartki: Augustyn, Struski, Toporkiewicz - Getinger, Mak, Tomasiewicz

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)