2021-09-11 22:18:00

Podział punktów z meczu Izolatora Boguchwała z Błękitnymi Ropczyce

W Boguchwale spotkały się zespoły, które w ligowej tabeli dzielił jedynie punkt. Ale nastroje panujące w drużynach były zgoła odmienne. Sam mecz Izolatora z Błękitnymi Ropczyce natomiast zakończył się podziałem punktów.

Izolator Boguchwała poprzedni tydzień mógł zdecydowanie zaliczyć do udanych. W poprzedniej kolejce ekipa Bartosza Zołotara pewnie pokonała MKS Kańczuga aż 5-0, a w środku tygodnia w pierwszej rundzie Pucharu Polski grupy Rzeszów-Dębica pokonali A-klasowy zespół Hermana Hermanowa aż 11-0. Oba mecze pokazały, że zawodnicy "Izolacji" są w bardzo dobrej dyspozycji strzeleckiej.

W obronie prezentują się nie gorzej, idealnie pokazuje to fakt, iż Dawid Ziobro zaliczył już 396 minut bez straty gola. Mecz z Błękitnymi Ropczyce, którzy tydzień temu ulegli KS-owi Wiązownica, miał być przedłużeniem tej obiecującej serii. Podopieczni Bartosza Zołotara lepiej weszli w mecz czego efektem było szybko zdobyte prowadzenie. Piłka zatrzepotała w siatce po strzale Krystiana Wilka w 10. minucie.

W pierwszej połowie to "Izolacja" była drużyną, która przeważała, ale po 45. minutach na tablicy wyników widniał wynik 1-0. Po zmianie stron gra się wyrównała. Momentami to Błękitni byli stroną przeważającą. Ich próby zdobycia bramki okazały się skuteczne. W 81. minucie do wyrównania doprowadził Valerii Nikitchuk.

Tym samym, na 477. minutach zatrzymał się licznik minut bez straty bramki przez Dawida Ziobro. Obie drużyny chciały zgarnąć trzy oczka i miały swoje okazje, ale do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się remisem. Od 84. minuty Izolator grał w osłabieniu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce, którą ukarany został Michał Worosz.

Natomiast w 90. minucie za krytyke poczynań sędziego, na trybuny odesłany został trener Błękitnych, Rafał Ormiański. Zważając na przebieg spotkania remis wydaje się wynikirm sprawiedliwym. "Izolacja" punktuje, ale kibice z pewnością liczyli na pełną pulę.

1-0 Krystian Wilk (10)
1-1 Valerii Nikitchuk (81)