2021-09-11 18:04:00

Siarka Tarnobrzeg znowu pokazała charakter! Tym razem zremisowała z WATKEM Koroną Rzeszów

Piłkarze WATKEM Korony Rzeszów mogą pluć sobie w brodę po dzisiejszym meczu z Siarką Tarnobrzeg. Podopieczni Grzegorza Opalińskiego mimo prowadzenia 2-0, ostatecznie wrócą do stolicy Podkarpacia z punktem.

Sam mecz od początku był wyrównany, jednak kibice nie mogli narzekać na nudę. Zarówno Siarka Tarnobrzeg jak i WATKEM Korona Rzeszów miały swoje okazje, ale brakowało skuteczności. Spotkanie było szczególne dla Grzegorza Opalińskiego, który w sezonie 2020/21 był szkoleniowcem "zielono-czarno-żółtych".

Na boisku sentymentów jednak nie było, a ekipa z Załęża prowadzenie objęła w 40. minucie po bramce Mateusza Jędryasa. Rzeszowianie ani myśleli się zatrzymywać i szybko rozpoczęli poszukiwania gola numer dwa. To udało się w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, a na 2-0 podwyższył Damian Karwacki.

Tarnobrzeżanie nie tak sobie wyobrażali ten mecz, jednak podopieczni Sławomira Majaka nie zamierzali się zamartwiać. Siarka po zmianie stron przejęła inicjatywę i od niemal samego początku ruszyła do odrabiania strat. Goście jednak dobrze prezentowali się defensywie i skutecznie odpierali ataki "Siarkowców".

Miejscowi jednak nie poddawali się cały czas napierali napierali. Zespół z Tarnobrzega w końcu dopiął swego w 65. minucie i złapał kontakt po trafieniu Ivana Agudo. Siarka dostała wiatru w żagle i po chwili rozpoczęła poszukiwania gola na 2-2. Korona zaś skupiła się na bronieniu prowadzenia. Zapowiadała się więc bardzo ciekawa końcówka spotkania.

"Zielono-czarno-żółci" wciąż atakowali i w 85. minucie stanęli przed szansą wyrównania, bowiem arbiter odgwizdał rzut karny. Tego na gola pewnym strzałem zamienił Marcin Stefanik, zapewniając tym samym ogromne emocje w końcówce. Nudy nie było, a oba zespoły dążyły do zdobycia złotej bramki. Ta jednak nie padła i meczu ostatecznie zakończył się remisem.

0-1 Mateusz Jędryas (40)
0-2 Damian Karwacki (45)
1-2 Ivan Agudo (65)
2-2 Marcin Stefanik (85-rzut karny)