2021-09-10 21:40:00

Handball Stal Mielec przegrała na wyjeździe z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski

Drugi mecz i druga wygrana Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. W pojedynku 2. kolejki PGNiG Superligi piotrkowski zespół pokonał Handball Stal Mielec 28-26. Spotkanie, podobnie jak pierwszy mecz z TORUS Wybrzeżem Gdańsk, trzymało do końca w napięciu publiczność.

Wynik spotkania otworzył rzutem z drugiej linii Adam Babicz. Piotrkowianin Piotrków Trybunalski poszedł za ciosem i pierwsze minuty zdecydowanie należały do drużyny Bartosza Jureckiego. W 10. minucie, po skutecznym rzucie karnym Piotra Swata, było 6-2, a chwilę później, po trafieniu z koła Adama Pacześnego, 7-3.

I wtedy coś w piotrkowskiej drużynie się zacięło. Straciła skuteczność, zaczęła popełniać proste błędy, a Stal zaczęła mozolnie odrabiać straty. W 21. minucie było już 9-9, a do remisu doprowadził Michał Chodara. Piotrkowianin raz jeszcze w pierwszej połowie zbudował czterobramkową przewagę, aby w ostatniej minucie dać Hanball Stali Mielec rzucić dwie bramki i stracić na dwie minuty Kamila Mosiołka.

Stal rozpoczynała drugą połowę z podwójną przewagę, ale nie dość, że jej nie wykorzystała to jeszcze straciła bramkę, którą rzucił Marcin Matyjasik. W 41. minucie, po rzucie Adama Pacześnego, Piotrkowianin wygrywał najwyższą tego dnia różnicą bramek. I podobnie jak w pierwszej połowie zaczął popełniać błędy.

W ekipie gości dwoił się i troił Grzegorz Sobut. Doświadczony, prawie 39-letni zawodnik rzucał bramkę za bramką. Na pięć minut przed końcem doprowadził do remisu 24-24. Piotrkowianin odpowiedział jednak trzema trafieniami z rzędu. Tej straty goście, mimo dwóch jeszcze trafień Sobuta, nie zdołali już zniwelować. Zespół Bartosza Jureckiego wygrał ostatecznie 28-26.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Handball Stal Mielec 28-26 (15-13)

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Ligarzewski, Kot – Wawrzyniak, Jędraszczyk 2, Doniecki 1, Sadowski, Stolarski 3, Matyjasik 3, Babicz 1, Szopa 2, Swat 5/2, Surosz 4, Pożarek, Mosiołek 2, Mastalerz 2, Pacześny 3

Handball Stal Mielec: Procho, Dekarz – Wilk, Monczka 2, Sobut 12/3, Ruhnke 1/1, Nowak, Pribanić 1, Graczyk, Valnytsau 1, Smolikau 4, Chodara 3, Adamczuk, Petrović, Wojda, Krupa 2