2021-08-28 19:31:00

Przełamanie Karpat Krosno. Pokonali na własnym obiekcie SPEC Stal Łańcut

Karpaty Krosno pokonały SPEC Stal Łańcut na własnym obiekcie. Jest to pierwsze zwycięstwo ekipy z Krosna w 4 lidze podkarpackiej w sezonie 2021/22.

Początek meczu pomiędzy Karpatami Krosno a SPEC Stalą Łańcut był bardzo wyrównany i gra toczyła się głównie w środku pola. Jednak z każdą minutą rosła przewaga piłkarzy prowadzonych przez Dariusza Lianę. Pierwszą okazję miał Tomasz Płonka, ale piłka po jego strzale obok słupka.

Natomiast w 42. minucie Karol Wajs uderzył pod poprzeczkę z rzutu wolnego i nie dał szans bramkarzowi ekipy z Łańcuta. Chwilę później na tablicy wyników przy ul. Legionów 2 było 2-0. Lucjan Frydrych przejął piłkę i od połowy boiska biegł z nią sam na sam z golkiperem gości, ostatecznie umieszczając ją w bramce.

W przerwie doszło do wymiany koszulek pomiędzy prezesem Karpat - Bagdanem Józefowiczem a Karolem Knapem, który reprezentuje barwy Cracovii. Wychowanek krośnian przyjechał do Grodu Pawła prosto z Niecieczy, gdzie jego ekipa wygrała z Bruk-Bet Termalicą

Po zmianie stron przyjezdni kontrolowali przebieg meczu. Jednak chwilę przed końcem spotkania jeden za zawodników Stali Łańcut oddał strzał zza pola karnego, a piłka trafiła w słupek. Ostatecznie Karaty wygrały 3-0. Wynik meczu ustalił wprowadzony chwilę wcześniej z ławki rezerwowych Marek Fundakowski.

1-0 Karol Wajs (42)
2-0 Lucjan Frydrych (44)
3-0 Marek Fundakowski (90)