2021-06-19 13:20:00

Polonia Przemyśl pewnie pokonała Lechię Sędziszów Małopolski! Grzegorz Gielarowski zakończył karierę

Piłkarze Polonii Przemyśl w dobrych humorach zakończyli sezon 2020/21 w 4 lidze podkarpackiej. Popularna "Przemyska Barcelonka" pokonała u siebie Lechię Sędziszów Małopolski.

Odbierz 600 PLN bez ryzyka na Euro 2020 - w przypadku porażki dostajesz zwrot

Piątkowy mecz dla obu ekip był ostatnim w sezonie 2020/21 4 ligi podkarpackiej. Zarówno więc Polonia Przemyśl jak i Lechia Sędziszów Małopolski chciały wygrać, wobec czego spodziewano się ciekawej potyczki. Tuż przed pierwszym gwizdkiem, oficjalnie pożegnano Grzegorza Gielarowskiego, dla którego spotkanie z beniaminkiem było ostatnim w karierze.

Od pierwszych minut przeważała "Przemyska Barcelonka", która ma za sobą udaną rundę wiosnenną. Prowadzenie jej dał Krystian Solarz, który pokonał Łukasza Ćwiczaka po indywidualnej akcji. Polonia nie zamierzała się zatrzymywać i szybko rozpoczęła poszukiwania gola numer dwa. Goście także mieli swoje okazje, jednak więcej z gry miała ekipa z Przemyśla.

Podopieczni Piotra Ciska byli jednak nieskuteczni, ale na przerwę schodzili w dobrych nastrojach. Szybko po zmianie stron było juz 2-0, a tym razem piłkę w siatce umieścił Bernard Stopa, który wykorzystał dogranie Piotra Kuźniara. Goście byli podrażnieni, lecz szybko złapali kontakt, a w 60. minucie gola strzelił Aleksander Czółno.

Radość Lechii nie trwała jednak zbyt długo, bowiem cztery minuty później, Polonia znów prowadziła dwoma bramkami, a tym razem Ćwiczaka pokonał Mateusz Wanat. Przemyślanie nie zatrzymywali się i cały czas szukali okazji do podwyższenia wyniku. Podopeczni Jakuba Słomskiego zaś próbowali nawiązać walkę z ekipą miejscowych.

Konkretniejsza tego dnia była jednak Polonia, która w 84. minucie prowadziła już 4-1, a tym razem piłkę w siatce umieścił Hryhorii Zanko. Lechia w końcówce mogła zmniejszyć straty, jednak Jakub Tęczar nie zdołał pokonać Gracjana Maciewicza. Ostatecznie więcej goli już nie padło i w lepszych humorach sezon skończył zespół z Przemyśla.

1-0 Krystian Solarz (9)
2-0 Bernard Stopa (51)
2-1 Aleksander Czółno (60)
3-1 Mateusz Wanat (64)
4-1 Hryhorii Zanko (81)

Polonia Przemyśl: Maciewicz – Solarz (75. Popynaka), Zanko, Kuźniar (81. Szpilka), Kowalski, Błahuciak, Kazek, Babieczko (52. Wanat), Janas (52. Sedlaczek), Gielarowski (52. Głuszko), Stopa (65. Czuryk)

Lechia Sędziszów Małopolski: Ćwiczak – Lesiński, Linek (60. Amadeusz Czółno), Branas (68. Tęczar), Osztreicher, Róg, Posłuszny, Makuch, Godek, Reichel (46. Potwora), Urbaniak (46. Aleksander Czółno)

Sędziował: Albin Kijowski (Krosno)