2021-06-19 17:04:00

Sokół Nisko pokonał Orła Przeworsk, ale o tym czy się utrzyma w 4 lidze, dowie się w niedzielę

Sokół Nisko w ostatnim meczu sezonu 4 ligi podkarpackiej, pokonał na wyjeździe Orła Przeworsk. Podopieczni Pawła Wtorka teraz czekają na pozytywne wieści z 3 ligi gr. IV.

Odbierz 600 PLN bez ryzyka na Euro 2020 - w przypadku porażki dostajesz zwrot

Spotkanie od pierwszych minut było wyrownane, a oba zespoły miały swoje okazje. Najpierw okazję miał Orzeł Przeworsk, a konkretnie Stanisław Kruk, jednak jej nie wykorzystał. Po chwili natomiast odpowiedział Sokół Nisko, który objął prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Karol Dziopak. "Zielono-czerwoni" dostali wiatru w żagle i po chwili mogli wygrywać 2-0, ale Damian Juda chybił.

Orzeł także miałs swoje okazje, a z każdą minutą zaczął się coraz bardziej rozkręcać. Okazje do zdobycia gola mieli Marcin Dec, Hubert Bednarz oraz Dawid Czyrny, ale nadal było 1-0. Dobrze zawody w bramce Sokoła rozgrywał natomiast Tomasz Stróż, który często ratował swoją drużynę przed utratą gola. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej odsłonie Orzeł nadal napierał, ale nie przekładało się to na zdobycze bramkowe. Gospodarze w 61. minucie mogli wyrównać, ale podania Patryka Brody nie wykorzystał Piotr Boratyn. Niżanie także mieli swoje okazje, a podwyższyć mógł Patryk Marut. Ostatecznie więcej goli nie padło i to Sokół cieszył się z wygranej, jednak utrzymania pewny jeszcze nie jest, bowiem musi nasuchiwać wieści z 3 ligi gr. IV.

0-1 Karol Dziopak (7)

Orzeł Przeworsk: Przewrocki – Barszczak, Salwach, Wilk – Kruk (87. Kluz), Bednarz (46. Najsarek), Obłoza, Dec (56. Szewczyk), Broda (66. Mirek) – Czyrny (66. Majba), Bogacz (46. Boratyn)

Sokół Nisko: Stróż - Drelich, Stępień, Maciorowski – Wojtak (46 Szpyra), Marut, Soboń (82 Drozd), Dziopak, Tabaka – Stypa, Juda (59 Krasoń)

Żółte kartki: Majba - Stępień, Maciorowski

Sędziował: Paweł Kantor (Dębica)