2021-06-18 22:48:00

Derby dla Ekoball Stali Sanok! Ekipa Piotra Kota lepsza od Czarnych 1910 Jasło

Piłkarzy Ekoball Stali Sanok na zakończenie sezonu w 4 lidze podkarpackiej czekały derby. Podopieczni Piotra Kota mierzyli się z Czarnymi 1910 Jasło.

Odbierz 600 PLN bez ryzyka na Euro 2020 - w przypadku porażki dostajesz zwrot

Ekoball Stal Sanok w dobrym stylu chciała zakończyć sezon w 4 lidze podkarpackiej. Rywalem ekipy dowodzonej przez Piotra Kota byli Czarni 1910 Jasło, a więc były to derby. Spotkanie od początku wyrównane, a oba zespoły miały swoje okazje. Wróćmy jednak do pierwszych minut, bowiem wtedy zrobiło się nieciekawie.

Krystian Jaklik z nieznanych przyczyn upadł na murawę. Zawodnikowi szybko została udzielona pomoc do czasu przyjazdu karetki, co uchroniło od tragedii. Wracając jednak do meczu. Sanonczanie szansę na objęcie prowadzenie mieli w 22. minucie, bowiem arbiter podyktował rzut karny, a tego na gola zamienił Kamil Jakubowski.

Jaślanie nie zamierzali tak tego zostawiać i czym prędzej ruszyli do odrabiania strat. Stal jednak dobrze prezentowała się w obronie i skutecznie odpierała ataki Czarnych. Gospodarze także coś próbowali zdziałać z przodu i w tuż przed przerwą udało im się podwyższyć na 2-0, a bramkę tym razem zdobył Krystian Kalemba.

Podopieczni Adama Domaradzkiego po zmianie stron nie mieli nic do stracenia i ruszyli do ataku. Czarni szybko złapali kontakt, a na listę strzelców wpisał się Marcin Krajewski. Beniaminek chciał zwycięstwem pożegnać się z 4 ligą podkarpacką i szybko rozpoczął poszukiwania gola numer dwa. Sanoczanie także mieli swoje okazję, ale brakowało konkretów.

Nudy w piątek na Wierchach nie było, bowiem oba zespoły bardzo chciały odnieść zwycięstwo. Ostatecznie Stal dowiozła prowadzenie i tym samym udanie zakończyła ligowe zmagania. Sanoczanie w przyszłym sezonie nadal będą występować na czwartoligowym froncie, a Czarni natomiast już wcześniej pożegnali się z ligą i w przyszłym będą występować w klasie O Krosno.

1-0 Kamil Jakubowski (22-rzut karny)
2-0 Krystian Kalemba (45)
2-1 Marcin Krajewski (52)