https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-05-16 10:11:00

Duży sukces Rawlplug Sokoła Łańcut! Pokonali WKK Wrocław i zajęli 3. miejsce w Suzuki 1 lidze

fot. Patryk Górecki
fot. Patryk Górecki
Koszykarze Rawlplug Sokoła Łańcut w dobrych humorach zakończyli sezon w Suzuki 1 lidze. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego w sobotę pokonali WKK Wrocław i zajęli ostatecznie 3. miejsce na zapleczu krajowej elity.

 Odbierz zakład bez ryzyka 210 PLN ze specjalnym kodem bonusowym! 

Początek spotkania był wyrównany, jednak wraz z upływającym czasem, to WKK Wrocław przejęło inicjatywę i zaczęło odskakiwać drużynie Rawlplug Sokoła Łańcut. Ten jednak nie dawał za wygraną i cały czas atakował, by mieć gospodarzy na widoku. Ostatecznie jednak zespół ze stolicy województwa dolnośląskiego po pierwszej kwarcie prowadził 22-17.
 
Wrocławianie po krótkiej przerwie odskoczyli ekipie "żółto-czarnych" i wygrywali w pewnym momencie 28-21. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego wzięli się w garść i ruszyli do ataku, grając coraz bardziej agresywnie. Miejscowi dzielnie się bronili, ale Sokół był jak w transie i jego strata do WKK wynosiła już tylko jedno "oczko".
 
Końcówka drugiej części spotkania była bardzo emocjonująca i w niej zespół z Łańcuta dopiął swego, bowiem do przerwy wygrywał 40-39. Sokół bardzo chciał w sobotę wygrać, co było widać na parkiecie. Podkarpacki zespół z każdą minutą zaczął coraz bardziej się rozkręcać, a jego przewaga zaczęła rosnąć, co przybliżało go do upragnionego 3. miejsca.
 
Ekipa z Wrocławia w końcówce trzeciej kwarty pokazała jednak pazur i zmniejszyła stratę do czterech punktów. To podziałało mobilizująco na "żółto-czarnych", którzy w czwartej odsłonie wrzucili piąty bieg i odskoczyli miejscowym. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego robili swoje i po końcowej syrenie mogli się cieszyć z wygranej oraz zakończenia sezonu na podium.
 
WKK Wrocław - Rawlplug Sokół Łańcut 77-90 (22-17, 17-23, 25-28, 13-22)
 
WKK Wrocław: Jędrzejewski 15, Kiwilsza 12, Sitnik 9, Patoka 6, Rutkowski 7 oraz Koelner 3, Grzeliński 0, Prostak 10
 
Rawlplug Sokół Łańcut: Zaguła 19, Kulikowski 4, Karolak 17, Małgorzaciak 9, Klima 6 oraz Fraś 26, Jankowski 6, Pełka 3, Czerwonka 0
 
Sędziowali: Paweł Pacek, Arkadiusz Wojna, Adam Krzemień
 
Komisarz: Jerzy Maciek
 
Jeżeli ten tekst w jakiś sposób Ci pomógł albo sprawił, że spędziłeś miło czas - lub jeżeli po prostu chcesz wspomóc nasz rozwój, możesz "postawić nam kawę" ;) Wystarczy kilka kliknięć. Dziękujemy!
 
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij