2021-04-28 19:34:00

Stal Stalowa Wola rzutem na taśmę pokonała Lewart Lubartów

Stal Stalowa Wola (zielone koszulki) wygrała w Lubartowie (fot. Stal Stalowa Wola PSA)
Piłkarze Stali Stalowa Wola zagrali do końca i na Podkarpacie wrócą w bardzo dobrych humorach. Podopieczni Damiana Skakuja pokonali na wyjeździe Lewart Lubartów, choć łatwo nie było.

Stal Stalowa Wola po remisie z Wisłoką Dębica liczyła na przełamanie i zdobycie dziś kompletu oczek. Podopieczni Damiana Skakuja lepiej prezentowali sie na boisku, jednak brakowało im szczęścia. Lewart Lubartów natomiast chciał pójść za ciosem i w 29. minucie objął prowadzenie, a na listrę strzelców wpisał się Konrad Nowak.

Podrażniona "Stalówka" nie tak sobie to wyobrażała i szybko ruszyła do odrabiania strat. Miejscowi dobrze jednak grali w obronie i skutecznie odpierali ataki "zielono-czarnych" Do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie, zespół ze Stalowej Woli starał się znaleźć sposób na Lewart, jednak piłka długo nie chciała wpaść do siatki.

Stal miała wiele okazji, a swoich szans spróbowali m.in. Bartosz Wiktoruk oraz Szymon Grabarz, ale nadal było 0-0. "Zielono-czarni" w końcu jednak dopięli swego i doprowadzili do wyrównania, a bramkę zdobył Tomasz Płonka. To dodało przyjezdnym skrzydeł, którzy błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania gola numer dwa.

Zespół dowodzony przez Damiana Skakuja chciał za wszelką cenę wygrać na terenie beniaminka, który postawił "Stalówce" trudne warunki. Drużyna ze Stalowej Woli napierała, a okazję miał m.in. Płonka, lecz na tablicy wyników było 1-1. Przyjezdni nie odpuszczali i w doliczonym czasie gry, objęli prowadzenie, a gola z rzutu wolnego zdobył Piotr Mroziński.

1-0 Konrad Nowak (29)
1-1 Tomasz Płonka (77)
1-2 Piotr Mroziński (90)