2021-04-28 20:17:00

Derby dla TEXOM Sokoła Sieniawa! KS Wiązownica w pokonanym polu

TEXOM Sokół Sieniawa w derbach pokonał KS Wiązownica (fot. Patryk Górecki)
Piłkarze TEXOM Sokoła Sieniawa w środowych derbach pokonali na wyjeździe ekipę KS-u Wiązownica. Podopieczni Ryszarda Kuźmy wygrali 2-0, a oba gole zdobył Bartłomiej Purcha.

Odbierz zakład bez ryzyka 210 PLN ze specjalnym kodem bonusowym!

Mecz doskonale rozpoczął się dla TEXOM Sokoła Sieniawa, który już w 5. minucie objął prowadzenie. Faulował w polu karnym Kamil Bentkowski i arbiter wskazał na wapno. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Bartłomiej Purcha, który następnie umieścił ją w siatce. KS Wiązownica nie zamierzał tak tego zostawiać i czym prędzej ruszył do odrabiania strat.

Dobrze w defensywie spisywali się jednak podopieczni Ryszarda Kuźmy, którzy skutecznie odpierali ataki beniaminka w 3 ligi gr. IV. "Czerwono-biali" nie dawali za wygraną i w 35. minucie groźny strzał oddał Mirosław Kmiotek, ale futbolówka minęła słupek. Po zmianie stron, nadal atakował zespół z Wiązownicy, a okazję miał Kacper Rop, lecz nadal było 1-0;

Konkretniejszy tego dnia był jednak zespoł z Sieniawy, który w 70. minucie prowadził już 2-0, a rzut karny ponownie pewnie egzekwował Purcha. Podopieczni Jacka Piszczka z pewnością nie byli zadowoleni z takiego obrotu spraw, ale mieli okazje by przynajmniej zmniejszych straty. Wynik ostatecznie nie uległ już zmianie i to Sokół okazał się lepszy w derbach.

0-1 Bartłomiej Purcha (5-rzut karny)
0-2 Bartłomiej Purcha (70-rzut karny)

KS Wiązownica: Cynar – Gliniak, Staszczak, Mac (81. Lorenc), Bentkowski - Kmiotek, Rop (74. Kumor), A. Gil - A. Kasia (81. H. Kasia), Trochim, Michalik (74. Janiczak)

TEXOM Sokół Sieniawa: Zając - Skała (59. Grasza), Drelich, Kapuściński, Lis – Purcha, Ochał, Jędryas – Majda, Mazurek (59. Hass), Oziębło

Sędziował: Jan Pawlikowski (Nowy Targ)