2021-03-10 17:38:00

Wisłoka Dębica rozbiła Jedność Niechobrz w meczu pucharowym! Padło aż 12 goli

Wisłoka Dębica rozbiła Jedność Niechobrz w meczu pucharowym (fot. Gotyk/Wisłoka Dębica)
Trzecioligowa Wisłoka Dębica nie dała szans Jedności Niechobrz, która występuje dwa szczeble niżej. W meczu padło aż 12 goli, a spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem ekipy dowodzonej przez Dariusza Kantora.

Prowadzenie jako pierwsi objeli jednak miejscowi, którzy już w 3. minucie cieszyli się z gola. Jedność Niechobrz miała rzut rożny, a podszedł do niego Łukasz Kalandyk, który zdobył gola bezpośrednio z tego fragmentu gry. Pięć minut później był już jednak remis. Patryk Zygmunt był faulowany i arbiter odgwizdał "jedenastkę" dla Wisłoki Dębica, którą na bramkę zamienił Sebastian Fedan.

Od początku sporo się działo, a po dosłownie chwili, ekipa z rzeszowskiej okręgówki odzyskała prowadzenie, za sprawą Bartosza Lekkiego. Cztery minuty później ponownie był remis, a tym razem na listę strzelców wpisał się Tomasz Palonek, który wykorystał podanie Adriana Wójcika. 120 sekund później wygrywali "biało-zieloni", a do siatki ponownie trafił Palonek, a asystował mu tym razem Sebastian Pawlak.

Niespełna kwadrans później, podopieczni Dariusza Kantora ponownie otrzymali "jedenastkę", po tym jak faulowany był znowu Zygmut. Tym razem stały fragment gry pewnie egzekwował Damian Lubera i Wisłoka prowadziła 4-2. Jedność próbowała walczyć, jednak zespół z Dębicy opanował sytuację i dowiózł prowadzenie do końca pierwszej połowy.

Szybko po zmianie stron, "biało-zieloni" strzelili gola numer pięć, a jego znów Palonek, któremu ponownie dogrywał Wójcik. 120 sekund później, napastnik urodzony w Myślenicach miał już na swoim koncie cztery trafienia, a zagrywał mu tym razem Kamil Rębisz. Wisłoka nie zamierzała się zatrzymywać i 54. minucie Sebastian Pawlak popisał się piękną bramką.

Ekipa z 3 ligi gr. IV od początku rundy wiosennej prezentuje bardzo dobrą dyspozycję. Dębiczanie w 60. minucie zdobyli ósmego gola, a tym razem pięknym trafieniem popisał się Łukasz Siedlik. Po chwili było już 9-2 dla Wisłoki, a autorem bramki był Dominik Cabała. Wynik spotkania w doliczonym już czasie gry, ustalił Dawid Sojda.

Jedność Niechobrz - Wisłoka Dębica 2-10 (2-4)

1-0 Łukasz Kalandyk (3)
1-1 Fedan (8-rzut karny)
2-1 Bartosz Lekki (9)
2-2 Sebastian Pawlak (13)
2-3 Tomasz Palonek (15)
2-4 Damian Lubera (29-rzut karny)
2-5 Tomasz Palonek (49)