https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-03-10 14:56:00

Michał Finfa po konferencji Cellfast Wilków Krosno: Jestem tutaj i chcę być częścią tego projektu

fot. Cellfast Wilki Krosno
fot. Cellfast Wilki Krosno
W piątek odbyła się konferencja Cellfast Wilków Krosno, podczas której zaprezentowano nowe kevlary. Po niej postanowiliśmy porozmawiać z Michałem Finfą, który wraz z Ireneuszem Kwiecińskim poprowadzi ekipę z "Miasta Szkła".
 
Michał Finfa wraca po wielu latach do Miasta Szkła? Czy łatwo było podjąć decyzję o powrocie?
 
-Nie łatwo było podjąć tą decyzję, natomiast perspektywa rozwoju krośnieńskiego żużla i to co dzieję się w naszym mieście zwyciężyła i jestem tutaj i chcę być częścią tego projektu. Żeby żużel w Krośnie się rozwijał w dalszym ciągu i plany są perspektywiczne. 
 
Większe są tutaj perspektywy niż w Częstochowie?
 
-Może nie o to chodzi, bo żużel w częstochowie zawsze będzie na wysokim poziomie, na poziomie ekstraligi, tylko kwestia jest taka, że chciałem uczestniczyć w budowie czegoś. Być może naszym celem jest ta ekstrakliga za jakiś czas, więc fajnie jest być częścią, która wypracuje to razem z zarządem klubu, żeby znaleźć się kiedyś w tej ekstralidze bądź jeździć dobrze w 1 lidze. Jeśli chodzi o Włókniarz Częstochowa, to jest to klub bardzo poukładany, jeździ w ekstralidze i tam z tej ekstraligi nie spadnie, więc tylko kwestia miejsc w danym sezonie. Czy to będzie medal czy walka o utrzymanie i tak to będzie funkcjonowało w Włókniarzu cały czas.
 
Kiedy rozpoczęła się twoja przygoda z Wilkami? Bo wiemy z doniesień medialnych, że już pomagałeś w budowie składu. Czy to jest skład, który ty wcześniej sobie wyobraziłeś wcześniej? 
 
-Tutaj nie ma tajemnicy, że od początku trwania tego projektu, stanowiłem gdzieś tam wsparcie dla prezesa jako ciało doradcze, w związku z doświadczeniem moim w sporcie żużlowym. Fajnie to wszystko wyszło, drużyna awansowała w sposób bardzo przekonywujący w tamtym sezonie. Mogę potwierdzić, że konstrukcja składu na sezon 2021 jest taka jakiej bym sobie życzył i też to był jeden z powodów, że taki skład udało nam się uzyskać. Moja osoba jest w tym projekcie, bo bardzo wierzę w swoją drużynę.
 
Będziecie zespół prowadzić wraz z Ireneuszem Kwiecińskim. Jak będzie wyglądał podział ról?
 
-Z Ireneuszem Kwiecińskim współpracowaliśmy jeszcze w 2010, 2009 roku, kiedy ja raczkowałem w sporcie żużlowym. Cenię tego trenera przede wszystkim za mobilizację, za podejście do tego sportu, więc na pewno z Irkiem wypracujemy sobie system pracy i oto jestem spokojny. Natomiast tu jeszcze nie ma żadnego podziału sztywnego, kto za co odpowiada. Także myślę, że nasze rolę to będzie pół na pół jeśli chodzi o decyzyjność i tak to na ten moment zostawmy.
 
Czy macie już plan przygotowań typowo sparingowy? Bo wiemy, że nie będzie wam łatwo rozpocząć sezonu na własnym torze, ponieważ trwa inwestycja. Czy chcecie zrekompensować zawodnikom i szukacie toru, który jest podobny do waszego, żeby się tam przyotowywali?
 
-Gdy liga wystartuje w terminie pierwotnym, czyli 3 kwietnia, to nie będziemy szukać toru zbliżonego do naszego, bo trudno jest taki znaleźć, zlokalizować, ponieważ swoje mecze domowe w kwietniu będziemy jeździć tylko i wyłącznie na wyjazdach. W związku z tym, mamy namierzone pare ośrodków, które mogą udostępnić nam swój tor. Międzyinnymi jest to szkoła w Słowenii, obiekt w Krakowie, gdzie możemy ten obiekt wynająć. W związku z tym, mamy jakby jakie plany na ewentualne treningi i zagospodarowanie naszego czasu. Natomiast w ostatnim czasie pojawił się temat ewentualnego opóźnienia ligi. Także musimy swoje plany jakby zweryfikować i sprawdzić dokładnie. Myślę, że w ciągu tygodnia będą jakieś informacje, czy jedziemy w terminie, czy ewentualnie ta liga jest przełożona, więc nasze plany będą zależne od tej kwestii.
 
Zapis wywiadu możecie obejrzeć poniżej.
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij