2021-01-27 13:24:00

Sparing: Stal Rzeszów - Wisłoka Dębica 6-0

Stal Rzeszów pewnie pokonała Wisłokę Dębica w meczu towarzyskim (fot. Stal Rzeszów)
Stal Rzeszów w meczu towarzyskim pewnie pokonała trzecioligową Wisłokę Dębica. Podopieczni Daniela Myśliwca niemal przez cały mecz dominowali i pewnie wygrali 6-0.

Stal Rzeszów zmierzyła się dziś z trzecioligową Wisłoką Dębica w meczu towarzyskim. Podopieczni Daniela Myśliwca przebywają na zgrupowaniu w Sanoku, które potrwa do piątku 29 stycznia. Biało-zieloni od początku ruszyli do ataku, jednak zespół znad Wisłoka szybko utemperował zamiary ekipy dowodzonej przez Dariusza Kantora.

Rzeszowanie z czasem przejęli inicjatywę, a pierwszą groźną okazję wykreowali w 11. minucie. Dośrodkowywał Piotr Głowacki, ale nikt nie zamknął jego zagrania. Stal napierała i w końcu dopięła swego. Bartosz Wolski podał do Marcela Kotwicy, a ten wcisnął futbolówkę do siatki. Bramka ta dodała biało-niebieskim skrzydeł, którzy rozpoczęli poszukiwania gola numer dwa.

Wisłoka także miała swoje okazje, ale czujny w bramce był Przemysław Pęksa. Po chwili drugoligowiec stanął przed szansą podwyższenia wyniku. W polu karnym faulowany był Wiktor Kłos, a arbiter wskazał na wapno. Stały fragment gry pewnie egzekwował Głowacki. Spotkanie było bardzo ciekawe, a częściej w posiadaniu futbolówki był zespół z Rzeszowa.

Biało-niebiescy dobrze też prezentowali się w defensywie i często odpierali ataki Wisłoki. Rzeszowianie w pierwszej odsłonie próbowali jeszcze podwyższyć rezultat, jednak mimo wielu szans, do przerwy było 2-0. Stal miała sporo niedosytu i szybko po zmianie stron ruszyła do ataku, w poszukiwaniu kolejnych trafień. Na te nie trzeba było długo czekać.

Miejscowi w 50. minucie prowadzili już 3-0. Krystian Pieczara idealnie wystawił futbolówkę Rafałowi Maciejewskiemu, a ten podwyższył wynik. Dębiczanie próbowali walczyć, jednak ekipa znad Wisłoka była bezlitosna. Zespół z Rzeszowa dwanaście minut później wygrywal już czterema trafieniami, a na listę strzelców ponownie wpisał się Maciejewski.

Stal nie zatrzymywała się i cały czas dążyła do strzelania kolejnych bramek. Podopieczni Daniela Myśliwca zdominowali biało-zielonych. W 69. minucie na tablicy wyników było już 5-0, a pięknym trafieniem popisał się Wojciech Reiman. Rzeszowianie cały czas atakowali i sześć minut później, zespół zdobył gola numer sześć, autorstwa ponownie Reimana.

Do końca meczu pozostawał kwadrans, ale biało-niebiescy nadal atakowali. Szwankowała jednak skuteczność lub Wisłoka odpierała ich ataki. Stal próbowała jeszcze zdobyć gola numer siedem, jednak już zabrakło czasu. Mecz ostaecznie zakończył się pewną wygraną ekipy z Rzeszowa, która wbiła rywalowi aż sześć bramek i nie straciła ani jednego.

6-0 Wojciech Reiman (75)

Stal Rzeszów: Pęksa - Sylwestrzak, Kostkowski, Szeliga, Głowacki, Kotwica, Wolski, Michalik, Olejarka, Kłos, Sławek oraz Kaczorowski, Marczuk, Góra, Trznadel, Szczypek, Reiman, Szczepanek, Maciejewski, Pieczara, Skrzecz, Goncerz, Mustafajew

Wisłoka Dębica: Libera - Król, Cabała, Zawodnik testowany - Rębisz, Łanucha, Prokop, Zygmunt - Sojda, Kamiński, Siedlik oraz Mrózek, Partyka, Mazur, Król, Zawodnik testowany, Fedan, Kamiński, Lubera, Pawlak