2021-01-17 10:20:00

Rawlplug Sokół Łańcut pewnie pokonał Pogoń Prudnik! 42 punkty Filipa Małgorzaciaka

Rawlplug Sokół Łańcut pewnie pokonał Pogoń Prudnik (fot. Patryk Górecki)
Rawlplug Sokół Łańcut pewnie pokonał przedostatnią Pogoń Prudnik. Ekipa Dariusza Kaszowskiego zrobiła swoje, a powody do radości miał Filip Małgorzaciak, który rzucił aż 42 punkty!

Sobotnia potyczka doskonale rozpoczęła się dla Rawlplug Sokoła Łańcut, który szybko wypracował sobie przewagę. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego liczyli na zwycięstwo z Pogonią Prudnik. Pierwsza kwarta była w zasadzie jednostronna, a warunki dyktowali żółto-czarni, którzy po pierwszych dziesięciu minutach pewnie wygrywali 31-11.

Podkarpacka drużyna nie zamierzała się zatrzymywać i po krótkiej przerwie ruszyła do ataku. Przebudzilła się także ekipa z Prudnika, wobec czego na parkiecie zrobiło się bardzo ciekawie. Oba zespoły szły cios za cios. Przewaga Sokoła powoli zaczęła topnieć, jednak miejscowi mając sporą zaliczkę mogli sobie pozwolić na delikatne straty.

Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniało 55-42. Łańcucianie na trzecią kwartę wyszli podrażnieni i od początku ruszyli do ataku. Pogoń dostała natomiast wiatru w żagle, jednak to zespół Łańcuta miał tego dnia więcej argumentów. Przewaga miejscowych wraz z upływającym czasem zaczęła rosnąć, a ekipa z Prudnika miała coraz większy problem.

Drużyna dowodzona przez Dariusza Kaszowskiego wrzuciła piąty bieg i po trzeciej kwarcie wygrywała 94-67. Ostatnie dziesięć minut zdawało się więc być formalnością. Balast punktowy gości był bardzo duży, wobec czego trudno im było chociaż nawiązać walkę. Żółto-czarni ostatecznie pewnie wygrali 116-87, a powody do radości po meczu miał Filip Małgorzaciak, który rzucił aż 42 punkty.

Rawplug Sokół Łańcut - Pogoń Prudnik 116-87 (31-11, 24-31, 39-25, 22-20)

Rawlplug Sokół Łańcut: Inglot, Zaguła 15, Fraś 12, Kulikowski 3, Karolak 9, Małgorzaciak 42, Jankowski 5, Klima 3, Pełka 18, Noga 0, Majka 5, Czerwonka 4

Pogoń Prudnik: Kutta 9, Sanny 21, Kapuściński 1, Pisarczyk 6, Mordzak 15, Nowakowski 22, Madziar 2, Garwol 0, Janiak 11, Mazur

Sędziowali: Paweł Pacek, Michał Cieśla, Radosław Myśliński

Komisarz: Arkadiusz Starnawski