2021-01-16 20:31:00

Miasto Szkła Krosno przegrało z Księżakiem Łowicz

Miasto Szkła Krosno przegrało z Księżakiem Łowicz (fot. Konrad Kwolek)
Miasto Szkła Krosno dzielnie walczyło, jednak przegrało na wyjeździe z Księżakiem Łowicz. Podopieczni Marcina Radomskiego na Podkarpacie wrócą w nienajlepszych nastrojach.

Dzisiejsze spotkanie lepiej rozpoczęło się dla Księżaka Łowicz, który szybko objął prowadzenie 6-0. Miasto Szkła Krosno nie zamierzało tak tego zostawiać i czym prędzej ruszyło do odrabiania strat. Kibice oglądający transmisję nie mogli narzekać na nudę, a podopieczni Marcina Radomskiego cały czas starali się być w bliskim kontakcie z ekipą gospodarzy, która po pierwszej kwarcie wygrywała 27-22.

Miejscowi po krótkiej przerwie złapali wiatru w żagle i jeszcze bardziej odskoczyli podkarpackiej ekipie, która miała problem. Ekipa z Krosna nie zmiartwiła się jednak takim stanem rzeczy i cały czas próbowała walczyć. Ambicji nie brakowało zarówno jednym jak i drugim, jednak to zespół z województwa łódzkiego prowadził do pierwszej połowie 53-36.

Krośnianie nie mieli nic do stracenia i po zmianie stron ruszyli poprostu do ataku, choć balast był spory. Ekipa Marcina Radomskiego powoli starała się zmniejszać stratę, choć przed ostanią kwartą wynoisła już dziewiętnaście punktów. Miasto Szkła nie miało już nic do stracenia i w ostatnich dziesięciu minutach postawiło wszystko na jedną kartę.

Podkarpacki zespół bardzo dobrze prezentował się w czwartej kwarcie i błyskawicznie niwelował stratę do zespołu z Łowicza. Księżak widząc to, jak najszybciej chciał ten proces spowolnić i to mu poniekąd się udało, bowiem gościom nie udało się odrobić strat. Ekipa z Krosna dzielnie jednak walczyła, jednak ostatecznie przegrała 86-83.

Księżak Łowicz - Miasto Szkła Krosno 86-83 (27-22, 26-14, 16-14, 17-33)

Księżak Łowicz: Kramarz, Jakubiak 16, Stopierzyński 12, Włuczyński, Dylik, Grod 5, Fatz 6, Świderski, Bodych 17, Kucharek 14, Kobus 9, Leszczyński 7

Miasto Szkła Krosno: Szczypiński 20, Oczkowicz 6, Ciesielski 4, Czujkowski 17, Krzywdziński 10, Łączyński, Ciechociński 9, Walciszewski, Żmudzki 6, Wieloch 11

Sędziowali: Marcin Gawron, Cezary Kurowski, Damian Wiaderny

Komisarz: Witold Waczyński