2021-01-16 19:28:00

Eurobud JKS Jarosław pokonał Ruch Chorzów

Eurobud JKS Jarosław pokonał na wyjeździe Ruch Chorzów (fot. Patryk Górecki)
Ruch Chorzów mógł opuścić ostatnie miejsce w tabeli PGNiG Superligi Kobiet. Warunkiem było zwycięstwo w regulaminowym czasie z Eurobudem JKS Jarosław. Trzy punkty pojechały jednak na Podkarpacie. Zespół Reidara Moistada wygrał w hali MORiS 25-20.

Początkowo „Niebieskie” miały problemy i w defensywie, i w przodzie. Od stanu 2-1 zablokowały się na siedem minut, tracąc w tym okresie cztery gole, m.in. po dwóch rzutach z drugiej linii Katarzyny Kozimur. Łatwiej przychodziło Ruchowi Chorzów zdobywanie bramek, gdy na dwie minuty odesłana została Kinga Strózik. Po golach Aleksandry Jaroszewski i Agnieszki Piotrkowskiej przegrywały 5-6 w 15. minucie.

Później karę otrzymała Karolina Jasinowska, ale Sylwia Matuszczyk z Eurobudu JKS Jarosław nie wykorzystała rzutu karnego, trafiając w poprzeczkę. Skuteczniejsza za moment była Karolina Szczurek, która zdobyła bramkę po rzucie przez całe boisko. W 22. minucie Ruch mógł wyrównać, ale nerwy zawiodły Jasinowską, która przegrała pojedynek z 7 metrów ze Szczurek. Remis na tablicy wyników pojawił się w 27. minucie. Jaroszewska po kontrze trafiła na 10-10.

Później rzucająca pod presją Marcelina Polańska doprowadziła do stanu 11-11, ale ostatnią akcję dobrze rozegrał Eurobud JKS. Piłkę otrzymała Matuszczyk, która poradziła sobie z faulującą ją Piotrkowską i na 2 sekundy przed syreną ustaliła wynik pierwszej połowy na 12-11 dla czarno-niebieskich. Do tego chorzowianka dostała karę i Ruch musiał rozpoczynać drugą część w osłabieniu.

Pierwszego gola w tej odsłonie, a swojego drugiego w meczu, rzuciła Szczurek. Bramkarka z Jarosławia ponownie nie pomyliła się, pakując piłkę do pustej bramki rywalek. Ze skrzydła trafiła Julia Pietras i Eurobud JKS odskoczył na trzy golem a za moment „Niebieskie” miały jeszcze większe problemy. Po karze dla Jasinowskiej i celnym rzucie Zimny przegrywały 11-15.

W trudnym dla gospodyń momencie dwie bramki zdobyła Aleksandra Sójka. Ruch zmniejszył różnicę do dwóch goli, a w 44. minucie Katarzyna Wilczek wykorzystała rzut karny i zrobiło się tylko 16-17. Przyjezdne mogły liczyć na Valiantsinę Nestsiaruk, Matuszczyk czy Zimny, które w ważnych momentach się nie myliły. W 49. minucie Pietras podwyższyła prowadzenie ekipy Reidara Moistada do czterech bramek i Ruch był już w bardzo trudnej sytuacji.

Chorzowianki nie pomagały sobie, często łapiąc kary. W 54. minucie jeszcze poderwały się do walki, rzucając dwie bramki w krótkim odstępie czasu. Było „minus dwa”, na więcej jednak Eurobud JKS nie pozwolił. Na niespełna dwie minuty przed końcem Katarzyna Kozimur przywróciła przyjezdnym czterobramkowe prowadzenie, a ostatecznie Eurobud JKS wygrał w hali MORiS 25-20. Wygraną przypieczętowała efektownym lobem Pietras.

Ruch Chorzów – Eurobud JKS Jarosław 20-25 (11-12)

Ruch Chorzów: K. Gryczewska, Chojnacka – Jasinowska 1, Polańska 7, Wilczek 3, Jaroszewska 3, Piotrkowska 1, Doktorczyk 1, Lipok 1, Sójka 2, Grabińska, Stokowiec 1

Eurobud JKS Jarosław: Szczurek 2, Ciąćka – Matuszczyk 4, Mikosz 2, Nestsiaruk 6, Pietras 3, Zimny 4, Strózik, Kozimur 3, Parandii 1

Sędziowali: Korneliusz Habierski, Grzegorz Skrobak (Głogów)