https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-01-16 19:28:00

Eurobud JKS Jarosław pokonał Ruch Chorzów

Eurobud JKS Jarosław pokonał na wyjeździe Ruch Chorzów (fot. Patryk Górecki)
Eurobud JKS Jarosław pokonał na wyjeździe Ruch Chorzów (fot. Patryk Górecki)
Ruch Chorzów mógł opuścić ostatnie miejsce w tabeli PGNiG Superligi Kobiet. Warunkiem było zwycięstwo w regulaminowym czasie z Eurobudem JKS Jarosław. Trzy punkty pojechały jednak na Podkarpacie. Zespół Reidara Moistada wygrał w hali MORiS 25-20.
 
Początkowo „Niebieskie” miały problemy i w defensywie, i w przodzie. Od stanu 2-1 zablokowały się na siedem minut, tracąc w tym okresie cztery gole, m.in. po dwóch rzutach z drugiej linii Katarzyny Kozimur. Łatwiej przychodziło Ruchowi Chorzów zdobywanie bramek, gdy na dwie minuty odesłana została Kinga Strózik. Po golach Aleksandry Jaroszewski i Agnieszki Piotrkowskiej przegrywały 5-6 w 15. minucie.
 
Później karę otrzymała Karolina Jasinowska, ale Sylwia Matuszczyk z Eurobudu JKS Jarosław nie wykorzystała rzutu karnego, trafiając w poprzeczkę. Skuteczniejsza za moment była Karolina Szczurek, która zdobyła bramkę po rzucie przez całe boisko. W 22. minucie Ruch mógł wyrównać, ale nerwy zawiodły Jasinowską, która przegrała pojedynek z 7 metrów ze Szczurek. Remis na tablicy wyników pojawił się w 27. minucie. Jaroszewska po kontrze trafiła na 10-10.
 
Później rzucająca pod presją Marcelina Polańska doprowadziła do stanu 11-11, ale ostatnią akcję dobrze rozegrał Eurobud JKS. Piłkę otrzymała Matuszczyk, która poradziła sobie z faulującą ją Piotrkowską i na 2 sekundy przed syreną ustaliła wynik pierwszej połowy na 12-11 dla czarno-niebieskich. Do tego chorzowianka dostała karę i Ruch musiał rozpoczynać drugą część w osłabieniu.
 
Pierwszego gola w tej odsłonie, a swojego drugiego w meczu, rzuciła Szczurek. Bramkarka z Jarosławia ponownie nie pomyliła się, pakując piłkę do pustej bramki rywalek. Ze skrzydła trafiła Julia Pietras i Eurobud JKS odskoczył na trzy golem a za moment „Niebieskie” miały jeszcze większe problemy. Po karze dla Jasinowskiej i celnym rzucie Zimny przegrywały 11-15.
 
W trudnym dla gospodyń momencie dwie bramki zdobyła Aleksandra Sójka. Ruch zmniejszył różnicę do dwóch goli, a w 44. minucie Katarzyna Wilczek wykorzystała rzut karny i zrobiło się tylko 16-17. Przyjezdne mogły liczyć na Valiantsinę Nestsiaruk, Matuszczyk czy Zimny, które w ważnych momentach się nie myliły. W 49. minucie Pietras podwyższyła prowadzenie ekipy Reidara Moistada do czterech bramek i Ruch był już w bardzo trudnej sytuacji.
 
Chorzowianki nie pomagały sobie, często łapiąc kary. W 54. minucie jeszcze poderwały się do walki, rzucając dwie bramki w krótkim odstępie czasu. Było „minus dwa”, na więcej jednak Eurobud JKS nie pozwolił. Na niespełna dwie minuty przed końcem Katarzyna Kozimur przywróciła przyjezdnym czterobramkowe prowadzenie, a ostatecznie Eurobud JKS wygrał w hali MORiS 25-20. Wygraną przypieczętowała efektownym lobem Pietras.
 
Ruch Chorzów – Eurobud JKS Jarosław 20-25 (11-12)
 
Ruch Chorzów: K. Gryczewska, Chojnacka – Jasinowska 1, Polańska 7, Wilczek 3, Jaroszewska 3, Piotrkowska 1, Doktorczyk 1, Lipok 1, Sójka 2, Grabińska, Stokowiec 1
 
Eurobud JKS Jarosław: Szczurek 2, Ciąćka – Matuszczyk 4, Mikosz 2, Nestsiaruk 6, Pietras 3, Zimny 4, Strózik, Kozimur 3, Parandii 1
 
Sędziowali: Korneliusz Habierski, Grzegorz Skrobak (Głogów)

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij