https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-01-10 20:50:00

Radosław Kursa żegna się z Orlętami Radzyń Podlaski. "To była dla mnie ciężka decyzja"

Radosław Kursa opuszcza Oręta Radzyń Podlaski. (fot. Orlęta)
Radosław Kursa opuszcza Oręta Radzyń Podlaski. (fot. Orlęta)
Radosław Kursa po 2,5 roku żegna się z Orlętami Radzyń Podlaski. 31-latek w rundzie jesiennej będzie grał w Świdniczance Świdnik Mały. Ponadto rozwija własną firmę, Finanse Czarno na Białym.
 
Orlęta Radzyń Podlaski tracą czołowego obrońcę. Ekipę trzecioligowca opuszcza Radosław Kursa, który w Orlętach grał przez ostatnie 2,5 sezonu. 31-latek wystąpił w 68 meczach drużyny z Radzynia Podlaskiego i trzy razy wpisał się na listę strzelców.
 
- To była dla mnie ciężka decyzja i długo do niej dojrzewałem. Musiałem ją jednak podjąć z kilku powodów. Przede wszystkim ze względu na żonę, która jest w ciąży. Muszę być bliżej domu. Druga kwestia, to odległości, które pokonywałem w drodze do Radzynia Podlaskiego. Były bardzo długie i samotne, bo ostatnio w pojedynkę jeździłem już na treningi. A że mam też małe dziecko, to córka czasami potrzebuje taty na tygodniu. To były najważniejsze kwestie, ale jest i trzecia, czyli mój interes, który niedawno rozkręciłem - mówi sam zainteresowany w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim.
 
W rundzie wiosennej Radosław Kursa trafi do Świdniczanki Świdnik Mały, która gra w 4 lidze lubelskiej i zajmuje aktualnie 4. miejsce w grupie II. - Chyba mogę już powiedzieć, że to nie jest żadna wielka tajemnica i praktycznie dwoma nogami jestem już w Świdniczance. Miałbym już za sobą pierwsze treningi, ale z powodu koronawirusa na razie musieliśmy się wstrzymać z inauguracją przygotowań do rundy wiosennej. Byłem jednak przejechać się na boisko i to naprawdę fajne uczucie, kiedy ma się na trening sześć minut od domu - kończy były piłkarz Orląt Radzyń Podlaski.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij