2021-01-10 19:55:00

Rawlplug Sokół Łańcut pokonał rezerwy Śląska Wrocław

Rawlplug Sokół Łańcut okazał się lepszy od rezerw Śląska Wrocław (fot. Rawlplug Sokół Łańcut)
Rawlplug Sokół Łańcut po bardzo ciekawym meczu, ograł rezerwy Śląska Wrocław. Dla Podkarpackiej ekipy 2021 rok rozpoczął się bardzo dobrze.

Rawlplug Sokół Łańcut po zwycięstwie nad Zetkama Doral Nysą Kłodzko chciał pójść za ciosem i wygrać także z rezerwami Śląska Wrocław. Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla żółto-czarnych, którzy szybko objęli prowadzenie, a następnie wypracowali przewagę, którą z każdą minutą starali się powiększać. Goście nie zamierzali tak tego jednak zostawiać i czym prędzej ruszyli do ataku.

Podopieczni Dariusza Kaszowskiego dobrze prezentowali się na parkiecie i po pierwszej kwarcie prowadzili 27-18. Przyjezdni nie dawali za wygraną i z Łańcuta z pewnością chcieli wracać w dobrych humorach. Sokoły trzymały jednak bezpieczny dystans nad ekipą Śląska, który dwoił się i troił by zbliżyć się do podkarpackiego zespołu, który na przerwę schodził z przewagą sześciu oczek.

Po zmianie stron. żółto-czarni starali się odskoczyć drużynie Śląska. Ta jednak nie zamierzała się poddawać, wobec czego kibice oglądający mecz w Łańcucie nie mogli narzekać na nudę. Wrocławianie w czwartej kwarcie wrzucili piąty bieg i szybko zniwelowali stratę do Sokoła. W pewnym momencie na tablicy wyników był remis po 71, co widocznie podrażniło miejscowych.

Łańcucianie szybko jednak odzyskali prowadzenie, a po chwili odskoczyli rywalowi. Czwarta kwarta była niezwykle emocjonująca, bowiem Śląsk ponownie zniwelował stratę i doprowadził do wyrównania. Końcówka meczu należała jednak do ekipy Dariusza Kaszowskiego, która włączyła piąty bieg i ostatecznie wygrał a 87-80.

Rawlplug Sokół Łańcut - TBS Śląsk II Wrocłąw 87-80 (27-18, 23-26, 19-17, 18-19)

Rawlplug Sokół Łańcut: Inglot, Zaguła 13, Fraś 7, Kulikowski 14, Karolak 7, Małgorzaciak 10, Jankowski 16, Klima 4, Pełka 2, Noga, Majka 8, Czerwonka 6

TBS Śląsk II Wrocław: Strzępek 6, Gordon 15, Wójcik 12, Walski 0, Góreńczyk 2, Tomczak 22, Żeleźniak 5, Bożenko 4, Leńczuk 14, Rompa

Sędziowali: Rafał Zuchowicz, Arkadiusz Wojna, Jakub Adameczek

Komisarz: Jan Kuniec