https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-12-11 16:31:00

Ostatni mecz Apklan Resovii w 2020 roku! Ekipa Radosława Mroczkowskiego zagra z GKS-em 1962 Jastrzębie

fot. Paweł Golonka/Apklan Resovia
fot. Paweł Golonka/Apklan Resovia
Rzeszowianie w sobotę zagrają ostatni ligowy mecz w 2020 roku. Beniaminek Fortuna 1 ligi z pewnością będzia chciał udanie zakonczyć zmagania. Czy uda się opuścić ostatnie miejsce?
 
Apklan Resovia w sobotę, punktualnie w samo południe, zagra u siebie ostatni mecz w 2020 roku w Fortuna 1 lidze. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego liczą na udane zakończenie tegorocznych zmagań. Rywalem "Pasiaków" będzie GKS 1962 Jastrzębie, który ma cztery oczka przewagi nad beniaminkiem ze stolicy Podkarpacia.
 
Oba zespoły z pewnością będą chciały wygrać. Spotkanie jest bardzo ważne w kontekście układu ligowej tabeli, bowiem rzeszowianie w przypadku wygranej, mogą zimować tuż nad kreską. Wymogiem koniecznym jest wygrana oraz strata punktów przez Zagłębie Sosnowiec, które będzie się mierzyć u siebie z Miedzią Legnica.
 
Jak wygląda sytuacja przed ostatnią tegoroczną ligową kolejką? Apklan Resovia zajmuje ostatnie miejsce, z dorobkiem 9. punktów. Cztery oczka więcej ma natomiast zespół z Jastrzębia, który zajmuje 15. miejsce. Obie ekipy potrzebują więc punktów jak tlenu, a to oznacza, że można spodziewać się walki w sobotnim meczu. Remis nie zadowoli nikogo.
 
Drużyny z Rzeszowa oraz Jastrzębia Zdrój dotychczas mierzyły się sześć razy. Dwukrotnie wygrywał zespół znad Wisłoka, raz ekipa z Jastrzębia, a trzykrotnie odnotowano podział punktów. Zespoły po raz ostatni mierzyły się w sezonie 2009/10, w ramach rozgrywek o mistrzostwo 2 ligi wschodniej. Oba pojedynki zakończyły się remisem.
 
Pierwszy zakończył się wynikiem 2-2. Do przerwy w Jastrzębiu prowadziła Resovia 0-2, a gole zdobyli Piotr Kamiński oraz Jarosław Piątkowski. GKS po przerwie wyrównał, a dublet ustrzelił Tomasz Copik. Wiosną natomiast, przy Wyspiańskiego 22 było 1-1. Prowadzenie "Pasiakom" dał Rafał Zawiślan, a wyrównał Bartosz Hajczuk.
 
Mecz na Stadionie Miejskim przy ulicy Hetmańskiej 69, zaplanowano na godzinę 12:00. Spotkanie niestety odbędzie się bez udziału publiczności, jednak będzie można je obejrzeć na platformie Ipla za darmo. Będzie to ostatnie ligowe starcie Apklan Resovii w 2020 roku. Poniżej przedstawiamy przewidywany skład beniaminka Fortuna 1 ligi na to spotkanie.
 
Apklan Resovia: Wojciech Daniel - Mateusz Geniec, Jakub Persak, Sebastian Zalepa, Radosław Adamski - Szymon Feret, Michał Kuczałek, Adrian Dziubiński, Rafał Mikulec, Jarosław Czernysz, Przemysław Brychlik

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij