2020-12-12 14:22:00

Porażka Apklan Resovii na koniec roku. Lepszy okazał się GKS 1962 Jastrzębie

Podopieczni Radosława Mroczkowskiego zimować będą na ostatnim miejscu w ligowej tabeli. Rzeszowianie przegrali z ekipą z Jastrzębia.

Zarówno Apklan Resovia jak i GKS 1962 Jastrzębie chcieli dziś wygrać i zapewnić sobie dobre humory zimą. Mecz nie był jednak zbyt porywającym widowiskiem, jednak oba zespoły stwarzały sobie jakieś okazje. Najpierw piłki nie przejął Daniel Rumin, a następnie zbyt mocne podanie otrzymał Przemysław Brychlik. Ponadto czujni w bramce byli Mariusz Pawełek oraz Wojciech Daniel

Zarówno jednym jak i drugim nie można było odmówić zaangażowania, jednak brakowało konkretów po obu stronach. "Pasiaki" za wszelką cenę chciały wygrać i w dobrych humorach zimować. Zwycięstwo mogło dać opuszczenie strefy spadkowej. W końcówce pierwszej połowy, mocniej przycisnęli goście, jednak do przerwy było 0-0.

Po zmiane stron, obraz gry był taki jak przed przerwą, jednak doszło więcej konkretów. Zespół z Jastrzębia w 59. minucie objął prowadzenie, a dośrodkowanie Kamila Jadacha zamknął Daniel Rumin. Chwilę później natomiast, mogło być 1-1, jednak okazji nie wykorzystał Sebastian Zalepa, który huknął w poprzeczkę.

Podopieczni Radosława Mroczkowskiego cały czas napierali i szukali możliwości wyrównania. Blisko było w 78. minucie. Najpierw próbę miał Adrian Dziubiński, a po chwili poprawił Grzegorz Płatek. Niedługo po tym, zrewanżowali się goście. Farid Ali zdecydował się na strzał zza pola karnego i po chwili cieszył się z gola na 0-2.

Apklan Resovia próbowała jeszcze zdobyć honorową bramkę, która z pewnością osłodziłaby wynik przy Hetmańskiej 69. Pasiaki złapali kontakt w doliczonym czasie, a gola zdobył Radosław Adamski. Gospodarzom brakło już czasu by wyrównać, a to oznacza, że zespół znad Wisłoka, zimę spędzi na ostatnim miejscu w tabeli.

0-1 Daniel Rumin (59)
0-2 Farid Ali (85)
1-2 Radosław Adamski (90)

Apklan Resovia: Daniel – Geniec (80 Persak), Wasiluk, Dziubiński (80. Hebel), Czernysz, Adamski, Kuczałek, Feret (68. Kiełbasa), Rogalski (58. Twardowski), Zalepa, Brychlik (46. Płatek)

GKS 1962 Jastrzębie: Pawełek – Bondarenko, Bielak, Jadach (90. Apolinarski), Ali, Szcześniak, Kulawiak, Witkowski (69. Słodowy), Feruga (69. Zejdler), Mróz, Rumin (86. Sokół)

Żółte kartki: Wasiluk - Mróz

Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec)