2020-12-12 20:02:00

Rawlplug Sokół Łańcut pokonał na wyjeździe Weegree AZS Politechnika Opolska

Podopieczni Dariusza Kaszowskiego zrobili swoje i odnieśli kolejną wygraną na zapleczu koszykarskiej elity. Tym razem żółto-czarni ograli ekipę z Opola.

Rawlplug Sokół Łańcut doskonale rozpoczął wyjazdowe spotkanie z Weegree AZS Politechnika Opolska. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego dość szybko wypracowali sobie przewagę, którą z każdą minutą sukcesywnie powiększali. Gospodarze starali się nawiązać walkę z podkarpacką ekipą, która w końcówce spuściła trochę z tonu.

Łańcucianie jednak kontrolowali sytuację i po pierwszej kwarcie wygrywali 20-29. Zespół z Opola dostał wiatru w żagle i po krótkiej przerwie ruszył do ataku. Nudy na parkiecie nie było, a żółto-czarni cały czas starali się utrzymać przewagę nad ekipą "Akademików". Miejscowi dzielnie walczyli, jednak po drugich dziesięciu minutach, strata wynosiła 13 oczek.

Po zmianie stron, Weegree AZS Politechnika Opolska próbowała jeszcze powalczyć o korzystny rezultat, jednak balast punktowy w tym mocno przeszkadzał. Ekipa z Podkarpacia cały czas trzymała bezpieczną przewagę, a w końcówce trzeciej kwarty jeszcze mocniej przycisnęła. Łańcucianie po trzeciej kwarcie mieli 19 punktów przewagi, wobec czego ostatnie dziesięć minut zdawało się być formalnością.

Opolanie mieli duże problemy, by nawiązać walkę z żółto-czarnymi, którzy mogli spokojnie rozgrywać piłkę. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego nie zamierzali jednak się zatrzymywać i w czwartej kwarcie jeszcze bardziej odskoczyli rywalom. Zespół z Łańcuta zdominował ekipę miejscowych i ostatecznie wygrał w stosunku 94-116.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Rawlplug Sokół Łańcut 94-116 (20-29, 29-33, 18-24, 27-30)

Weegree AZS Politechnika Opolska: Wilk 9, Jankowski 15, Szymański 4, Łabinowicz 5,  Brenk 16, Piszczatowski, Krajewski 10, Skiba 4, Lewiński 8, Jodłowski 11, Kaczmarzyk 12

Rawlplug Sokół Łańcut: Inglot, Zaguła 13, Fraś 0, Kulikowski 6, Karolak 8, Małgorzaciak 28, Jankowski 15, Klima 13, Pełka 13, Noga, Majka 20, Czerwnonka

Sędziowali: Marek Januszonek, Krystian Michalski, Karol Jaroński

Komisarz: Jan Gandor