2020-12-13 13:54:00

Porażka Stali Mielec z AZS AWF Profi Sport Wrocław

Mielczanie nie będą miło wspominać wyprawy do stolicy województwa podkarpackiego. Stal przegrała z ekipą z Wrocławia, która odniosła pierwsze zwycięstwo w lidze.

AZS AWF Profi Sport Wrocław zrewanżował się za porażkę z 1. kolejki 1 ligi futsalu i w sobotę pokonał zespół Stali Mielec, beniaminka rozgrywek. Wynik spotkania otworzył Adrian Nowak w 4. minucie, który pokonał Jakuba Piesiaka. Niespełna dziesięć minut później, było 1-1, a samobójcze trafienie zanotował ten, który dał prowadzenie ekipie z Mielca.

Zawodnik Wisłoka Wiśniowa 120 sekund później zrehablitował się i zdobył gola na 1-2. Kolejne gole padły po zmianie stron. W 24. minucie pomocnik mielczan podwyższył prowadzenie i wydawało się, że Stal zmierza po trzecią wygraną w lidze. Po chwili jednak, gospodarze złapali kontakt, a na listę strzelców wpisał sie Oleh Vlasik.

Zespół "Akademików" z Wrocławia dostał wiatru w żagle i w drugiej połowie strzelił jeszcze sześć bramek i tym samym zdeklasował zespół z Podkarpacia. Wyrównanie nastąpiło w 27. minucie za sprawą Marcina Gołębiowskiego, a 60 sekund później miejscowi prowadzili, po trafieniu Filipa Kukułki. Ekipa z województwa dolnośląskiego nie zatrzymywała się.

Podopieczni Bartłomieja Szczeciny w 32. minucie podwyższyli na 5-3, po strzale Dominika Dudy, a po chwili zespół z Wrocławia strzelił gola numer sześć. Mielczanie mecz kończyli w osłabieniu, bowiem Michał Ślask ujrzał czerwony kartonik. Wynik spotkania ustalił Patryk Ledwoń, który zodbył gola na 8-3, na dwie minuty przed końcem meczu.

AZS AWF Profi Sport Wrocław - Stal Mielec 8-3 (1-2)

0-1 Adrian Nowak (4)
1-1 Adrian Nowak (11-samobójcza)
1-2 Adrian Nowak (13)
1-3 Adrian Nowak (24)
2-3 Oleh Vlasik (25)
3-3 Marcin Gołębiowski (27)
4-3 Filip Kukułka (28)