https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-12-13 09:45:00

Kolejny stadion w Rzeszowie przejdzie modernizację! Ma być gotowy do połowy 2022 roku

Plan zagospodarowania tereniu wokół stadionu Korony Rzeszów (fot. Biletyn Informacji Publicznej Miasta Rzeszów)
Plan zagospodarowania tereniu wokół stadionu Korony Rzeszów (fot. Biletyn Informacji Publicznej Miasta Rzeszów)
Czwartoligowa Korona Rzeszów będzie miała nowy stadion. No może nie całkiem nowy, bo chodzi o remont tego na którym obecnie. Ale obiekt zostanie gruntownie przebudowany. Prace mają zostać zakończone do czerwca 2022 roku.
 
Miasto Rzeszów ogłosiło przetarg na przebudowę stadionu Korony Rzeszów, który mieści się na osiedlu Załęże. Ma powstać nowy budynek klubowy, przebudowane zostaną także trybuny i położona nowa murawa. Stadion Korony Rzeszów ma też posiadać sztuczne oświetlenie.

Stadion Korony Rzeszów na miarę 3 ligi

 Jak planują działacze Korony i władze miasta, obiekt ma spełniać wszelkie wymogi licencyjne uprawniające klub do gry na boiskach trzeciej ligi. Bo już niebawem rzeszowskim zespół może się tam znaleźć.
 
- Położona zostanie nowa murawa o wymiarach 103 na 65,5 metra, powstanie także nowy budynek klubowy, nowe ogrodzenie i parking. Zagospodarowany zostanie także teren wokół stadionu - powiedział nam Marcin Puszkarewicz, wiceprezes Korony Załęże.
 
Przetarg na modernizację stadionu Korony Rzeszów trwa do 14 grudnia, a - według założeń miasta - ostateczne prace potrwają do połowy 2022 roku.

Na Załężu powstanie boisko ze sztuczną nawierzchnią

Jedno jest jednak pewne - działacze Korony Rzeszów wreszcie dopięli swego. Klub od wielu lat starał się o pozyskanie środków na przebudowę stadionu, który, nie oszukujmy się, nie jest w najlepszym stanie. W przypadku awansu do 3 ligi ekipa z Załęża miałaby spory problem, więc jeśli klub chce się rozwijać to ostatni moment na rozpoczęcie prac.
 
W ubiegłym sezonie plany Korony związane z awansem pokrzyżował zakończony przedwcześnie sezon. Po rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 gracze Korony Rzeszów są jednak liderem 4 ligi podkarpackiej i bardzo poważnie myślą o awansie.
 
Kolejną dobrą informację nie tylko dla fanów Korony, ale i mieszkańców osiedla Załęże jest fakt, że dzięki wygranej w głosowaniu Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego w okolicy powstanie pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. To miejsce na pewno przyda się także piłkarzom Korony, którzy zimą będą mogli tam trenować i rozgrywać mecze sparingowe.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 2

Rozwiąż działanie =

Xyz 2020-12-13 21:13:50 12 9

Miałem napisać płacz kibiców Resovii za 3..2..1.. ale sie spóźniłem

Barany z ratusza 2020-12-13 20:23:13 7 12

W Rzeszowie nie ma stadionu na 1 ligę, a ci się zabierają za Załęże. Niech im wynajmą stadion na Resovii.
Kolejne opowiastki i pieniądze w błoto. Zaraz opakowania będą dla siebie żądać dla siebie stadionu, bo też nie mają. Qrva zajmijcie się jednym, ale dobrze, a nie wszystko na łapy capu i po 10 lat oczekiwania.

Xyz 2020-12-13 21:13:50 12 9

Miałem napisać płacz kibiców Resovii za 3..2..1.. ale sie spóźniłem

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij