https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-12-01 11:36:00

PKO Ekstraklasa będzie transmitowana w kolejnych krajach! Nowe umowy podpisane

fot. Anna Jajkiewicz/PGE Stal Mielec
fot. Anna Jajkiewicz/PGE Stal Mielec
Jak czytamy na oficjalnej stronie PKO Ekstraklasy, ta podpisała kolejne umowy na transmisję spotkań. Od teraz będzie można je obejrzeć w Indonezji oraz Timorze Wschodnim.
 
Timor Wschodni oraz Indonezja dołączają do grona krajów, gdzie będzie można zobaczyć mecze PKO Ekstraklasy, w której występuje PGE Stal Mielec. Tym samym, grono partnerów krajowej elity w piłce nożnej, powiększyło się do 17 krajów.  Jak czytamy, ligowa spółka przedłuża też umowy na kolejne lata z dotychczasowymi partnerami. Podpisano już nowe kontrakty na sezony od 2021/2022 do 2024/2025 na transmisje meczów na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii oraz z największym partnerem ligi w zakresie praw międzynarodowych IMG Arena, która obsługuje zagraniczne prawa bukmacherskie Ekstraklasy na całym świecie.
 
Transmisje meczów PKO Ekstraklasy na terenie Indonezji i Timoru Wschodniego są prowadzone w sezonie 2020/21 przez Mola.TV. Platforma pokazuje 3 mecze w kolejce, w tym zawsze mecz Lechii Gdańsk, w składzie której występuje Indonezyjczyk Egy Maulana Vikri. Polskie spotkania są udostępniane z komentarzem angielskim, przygotowywanym dla transmisji prowadzonych w Wielkiej Brytanii przez Premium Sports. Mola.TV posiada też w Indonezji prawa do pokazywania topowych piłkarskich rozgrywek europejskich, w tym Bundesligi do 2025 r. oraz angielskiej Premier League do 2022 r. Oprócz tego serwis pokazuje rozgrywki Ligi Narodów czy też Puchar Ligi Angielskiej.
 
Aktualnie transmisje meczów PKO Ekstraklasy są dostępne na 17 rynkach zagranicznych. Prócz Indonezji i Timoru Wschodniego, wszystkie mecze pokazywane są w Rosji przez telewizję Match.TV oraz w siedmiu krajach bałkańskich za pośrednictwem telewizji i serwisu Planet Sport w Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowinie, Północnej Macedonii, Czarnogórze i Kosowie. Ponadto, po dwa mecze w każdej kolejce pokazywane są w Niemczech, Austrii i Szwajcarii poprzez telewizję Sportdigital i serwis Onefootball.
 
W Anglii i Irlandii Północnej transmisje prowadzi Premium Sport i FreeSport, w Portugalii Channel 11, a w Izraelu kanały sportowe telewizji Charlton. Transmisje wszystkich meczów na terenie całego świata, oprócz Polski i krajów bałkańskich objętych wyłącznymi umowami licencyjnymi, są dostępne także w ligowym serwisie OTT Ekstraklasa.TV w systemie abonamentowym lub pay per view. W kolejnych 4 sezonach wybrane mecze z każdej kolejki będą pokazywane na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii dzięki uzgodnieniu przez Ekstraklasę nowej umowy z telewizją Sportdigital.
 
Licencja pozwala jej na pokazywanie meczów na platformie “commentaro” oraz skrótów meczowych w programie “Scooore” w telewizji Sport1 oraz na platformie DAZN. W okresie obowiązywania umowy, Sportdigital ma prawo transmisji od 34 do 50 meczów w każdym z sezonów. Niezależnie, równolegle do transmisji telewizyjnej, wszystkie mecze można obejrzeć poprzez serwis Ekstraklasa.TV.
 
Jak informuje oficjalna strona PKO Ekstraklasy, spółka przedłużyła również umowę licencyjną z brytyjską spółką IMG Arena, z którą od 2016 roku liga współpracuje w zakresie praw bukmacherskich na terenie całego świata z wyłączeniem Polski. Nowy kontrakt obejmie prawa do transmisji w lokalach bukmacherskich oraz na platformach online w sezonach 2021/22-2024/25.
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij