2020-12-01 07:12:03

Piekary Śląskie zdobyte. ORLEN Upstream SRS Przemyśl liderem

Znakomicie zaprezentowali się przemyscy szczypiorniści ORLEN Upstream SRS Przemyśl w wyjazdowym starciu z bardzo mocną ekipą MKS Olimpia Medex Piekary Śląskie. Podkarpacki zespół zwyciężył 30:27.

Po kilku dość przeciętnych meczach szczypiorniści z Przemyśla pokazali, że chyba zbyt wcześnie niektórzy skreślili ich z listy głównych pretendentów do końcowego triumfu. To był już taki ORLEN Upstream SRS Przemyśl, jaki można było oglądać na początku sezonu.

Konsekwentna realizacja zadań taktycznych, twarda obrona, kreatywność w ofensywie i odrobina "geniuszu", przeżywającego chyba już trzecią młodość Pawła Stołowskiego sprawiły, że do Twierdzy Przemyśl trafiły niezwykle ważne 3 punkty.

Mecz był bardzo wyrównanym widowiskiem. Do mniej więcej 20. minuty, nasi szczypiorniści utrzymywali 2-3 bramkową przewagę. Łatwego życia nie miał najlepszy snajper naszych rywali - Łukasz Całujek.

Nakreślona przez trenera Michała Kubisztala taktyka, mająca na celu wyłączenie go z akcji ofensywnych przynosiła efekty. W ostatnich 10 minutach I połowy gospodarze zagrali bardzo agresywnie a kilka strat po naszej stronie spowodowało, że w 29, minucie meczu zespół z Piekar Śląskich po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie. Bramka zdobyta przez Tomka Kulkę na kilkanaście sekund przez przerwą sprawiła, że był remis 17:17.

Pierwszy kwadrans II części meczu, to systematyczna wymiana ciosów z obu stron. Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć od rywala na więcej niż dwie bramki. W 47. minucie na boisku pojawił się ponownie Paweł Stołowski i... zrobił coś co rzadko się zdarza. W ciągu trzech minut zdobył kolejno 4 bramki i wyprowadził zespół z Twierdzy Przemyśl na pięciobramkowe prowadzenie.

W wielkim błędzie byli wszyscy, którzy sądzili, że mecz jest już rozstrzygnięty. Zawodnicy z Piekar Śląskich rzucili się do szaleńczej pogoni. Zmienili ustawienie w defensywie, czym zaskoczyli naszych szczypiornistów. Przez 9 minut nasi Gladiatorzy nie byli w stanie zdobyć bramki, natomiast zawodnikom Olimpii wychodziło niemal wszystko. Na minutę przed końcem zdołali doprowadzić do wyniku 27:28.

Ostatnie 60 sekund to jednak popis ORLEN Upstream SRS Przemyśl. Zaprocentowało doświadczenie naszych Zawodników. Najpierw nie pomylił się Maciek Kubisztal a wynik spotkania kilka sekund przed końcem ustalił Mateusz Drozdalski.

Następny mecz nasz zespół rozegra dopiero za 2 tygodnie. Do Przemyśla zawita niekwestionowana rewelacja tego sezonu - MUKS Zagłębie Sosnowiec. Po zwycięstwie w Piekarach Ślaskich, przynajmniej przez tydzień ORLEN UPSTREAM SRS PRZEMYŚL będzie liderem rozgrywek I ligi gr. D.

Olimpia Piekary Śląskie – ORLEN Upstream SRS Przemyśl 27:30 (17:17)

Olimpia Piekary Śląskie: Widera, Zapora – Cieniek 0, Ł. Całujek 4, Czapla 1, Pluczyk 0, Cieślik 2, Kowal 0, Parzonka 2, Rosół 3, Ludyga 6, Kotlarczyk 6, Więckiewicz 0, Miłek 2, Pietruszka 0, Beczek 1.

ORLEN Upstream SRS Przemyśl: Szczepaniec, Sar, Iwasieczko – Kielar 1, Starzecki 0, Stołowski 6, Kubik 0, M. Nowak 5, Walczyk 0, Drozdalski 4, M. Kroczek 5, Światłowski 0, Maciej Kubisztal 5, Kulka 3, Michał Kubisztal 1, A. Nowak 0.

Sędziowali: Jakub Gnyszka i Mateusz Stonoga (obaj z Ozimka).
Kary: Olimpia – 8 min; ORLEN Upstream SRS – 8 min.