2020-11-29 21:08:00

Pewna wygrana Miasta Szkła Krosno z Energa Kotwicą Kołobrzeg

Podopieczni Marcina Radomskiego bez większych problemów rozprawili się z ekipą z Kołobrzegu. Krośnianie sprawę załatwili trzeciej kwarcie meczu.

Początek spotkania rozgrywanego w Hali Bursaki był wyrównany, a obie ekipy szły cios za cios. Z czasem jednak to Miasto Szkła Krosno objęło prowadzenie, jednak Energa Kotwica Kołobrzeg dzielnie walczyła. Po pierwszej kwarcie na tablicy wyników widniał remis po 16. Po krótkiej przerwie, obraz gry nie uległ zmianie, a rezultat był na styku.

Po chwili to jednak ekipa gości zaczęła odjeżdżać, jednak jak się okazało, była to tylko krótka zadyszka ekipy Marcina Radomskiego. Ta szybko odrobiła straty i następnie włączyła piąty bieg. Kotwica próbowała jeszcze walczyć, jednak Miasto Szkła trzymało rękę na pulsie. Miejscowi pokaz siły zademonstrowali dopiero jednak po zmianie stron.

Krośnianie w trzeciej kwarcie zdominowali rywala, który próbował dotrzymywac kroku. Kołobrzeżanie dwoili się i troili, lecz zespół gospodarzy tego dnia był bezlitosny. Miasto Szkła dopełniło formalności w ostatniej kwarcie i pewnie pokonało Kotwicę. Skutecznością błysnął Bartosz Ciechociński, który rzucił 24 punkty. Pięć oczek mniej natomiast, rzucił Dariusz Oczkowicz, bohater środowej potyczki.

Miasto Szkła Krosno - Energa Kotwica Kołobrzeg 80-66 (16-16, 17-15, 28-19, 19-16)

Miasto Szkła Krosno: Szczypiński 6, Oczkowicz 19, Ciesielski 9, Jankowski, Czujkowski 6, Krzywidziński 0, Łączyński, Ciechociński 24, Żmudzki 14, Szwedo, Wieloch 2

Energa Kotwica Kołobrzeg: Kruszczyński 2, Szymański, Robak 19, Struski 9, Wyszkowski 4, Stankowski 10, Pawlak 7, Kulon 8, Sadło 7, Marek 0

Sędziowali: Krzysztof Krajewski, Jakub Adameczek, Mateusz Kryśko

Komisarz: Sławomir Benek