2020-11-29 14:53:00

Stal Stalowa Wola udanie zakończyła piłkarską jesień! Pewna wygrana z ŁKS-em Probudex Łagów

Podopieczni Jaromira Wieprzęcia pewnie wygrali na terenie beniaminka i tym samym awansowali na trzecie miejsce. Dla Stalówki to czwarta wygrana z rzędu.

Stal Stalowa Wola chciała w dobyrm stylu zakończyć rundę jesienną, a przy okazji też zmniejszyć stratę do lidera. Początek spotkania był wyrównany, a obie ekipy toczyły grę głównie w środkowej strefie boiska. Z czasem to jednak podopieczni Jaromira Wieprzęcia mocniej przycisnęli i w 14. minucie wyszli na prowadzenie. Filip Szifer wypatrzył Piotra Mrozińskiego, a ten umieścił piłkę w siatce.

Stalówka nie zamierzała się zatrzymywać i czym prędzej rozpoczęła poszukiwania gola numer dwa. Te zakończyły się sukcesem, a nastąpiło to dziewięć minut po otwarciu rezultatu. Do piłki dopadł Bartosz Wiktoruk, który uderzeniem zza pola karnego podwyższył na 0-2. Zielono-czarni wciąż napierali i przeważali na murawie.

Blisko trzeciego gola dla stalowowolskiego klubu było w 36. minucie. Szansę miał Michał Fidzukiewicz, ale jego uderzenie zostało zablokowane. ŁKS Probudex Łagów po chwili się zrewanżował, ale nadal było 0-2. Ostatnie słowo w pierwszej części gry należało jednak do gości, którzy rzutem na taśmę przed przerwą podwyższyli prowadzenie, a gola ponownie zdobył Wiktoruk.

Zespół dowodzony przez Ireneusza Pietrzykowskiego także miał swoje okazje. Najlepszą gospodarze mieli w 62. minucie. Arbiter podyktował rzut karny dla ŁKS-u, który egzekwował Adam Imiela. Były zawodnik Broni Radom nie pomylił się i było 1-3. Radość beniaminka trwała zaledwie 180 sekund, bowiem po tym czasie gola strzelił popularny "Fidziu".

Zarówno jedni i drudzy mieli szanse do zdobycia kolejnych goli, a kibice oglądający transmisję nie mogli raczej narzekać na nudę. Ostatecznie więcej trafień w tym meczu nie odnotowano i po końcowym gwizdku, to Stalówka cieszyła się z trzech oczek. Zielono-czarni tym samym awansowali na 3. miejsce w ligowej tabeli.

0-1 Piotr Mroziński (14)
0-2 Bartosz Wiktoruk (23)
0-3 Bartosz Wiktoruk (45)
1-3 Adam Imiela (63-rzut karny)
1-4 Michał Fidziukiewicz (66)

ŁKS Probudex Łagów: Pietras – Ślefarski, Czerwiak, Krzeszowski, Uniat, Biesiada, Mojta, Gierczak, F. Rogoziński, Imiela, K.Rogiziński

Stal Stalowa Wola: Korziewicz – Zięba (70. Stępniowski), Witasik, Khorolskyi, Sobotka (87. Waszkiewicz), Jopek, Mroziński (87. Stelmach), Wiktoruk (76. Zmorzyński), Szifer, Mistrzyk (87. Lebioda), Fidziukiewicz

Żółta kartka: Wiktoruk

Sędzia: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska)