https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-11-27 13:28:00

Rozgrywki PKO Ekstraklasy wrócą już w styczniu! PGE Stal Mielec po przerwie zagra ze Śląskiem Wrocław

fot. Anna Jajkiewicz/PGE Stal Mielec
fot. Anna Jajkiewicz/PGE Stal Mielec
Jak poinformowała Ekstraklasa S.A. rozgrywki piłkarskiej elity do gry wrócą wcześniej niż pierwotnie zakładano. Piłkarze na boiska wybiegną już w styczniu.
 
Rada Nadzorcza Ekstraklasy S.A. zarekomendowała decyzję o skróceniu przerwy zimowej i wznowieniu rozgrywek PKO Ekstraklasy 29 stycznia 2021 roku, czytamy na oficjalnej stronie PGE Stali Mielec. Ponadto w trakcie posiedzenia dyskutowano również o wdrożeniu w lidze nowych testów antygenowych, na zakup których, spółka przekazała już klubom 400 tysięcy złotych.
 
W pierwotnej wersji terminarza 15. kolejkę PKO Ekstraklasy w sezonie 2020/21 zaplanowano na 6-7 lutego 2021 roku. Nadzwyczajna sytuacja sprawiła jednak, że po konsultacjach ze wszystkimi klubami oraz głównym nadawcą telewizyjnym Canal+, Rada Nadzorcza spółki na wniosek Zarządu zarekomendowała skrócenie przerwy zimowej o tydzień.
 
Oznacza to, że w ostatni weekend do gry wrócą piłkarze PGE Stali Mielec, którzy w pierwszym meczu po przerwie zagrają ze Śląskiem Wrocław. To jednak nie koniec. Jak czytamy w komunikacie wydanym przez spółke, ta wystąpi do Polskiego Związku Piłki Nożnej o wcześniejsze rozpoczęcie zimowego okna transferowego, żeby przed pierwszym meczem rundy wiosennej można uprawnić do gry nowych zawodników. 
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij