https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-11-27 12:05:00

Motor Lublin zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Katowice! Podopieczni Mirosława Hajdo zbliżą się do czołowej szóstki?

fot. Tomasz Lewtak/Motor Lublin
fot. Tomasz Lewtak/Motor Lublin
Przed nami piętnasta seria gier na drugoligowym froncie. Rzeszowska Stal pauzuje, natomiast beniaminek z Lublina zagra na terenie wicelidera z Katowic. Mecz zapowiada się bardzo ciekawie, a dzięki wygranej, ekipa Mirosława Hajdo może zbliżyć się do "szóstki".
 
Motor Lublin znowu zagra w niedzielę, jednak tym razem wybiera się w gości. Zespół dowodzony przez Mirosława Hajdo wybiera się na mecz z GKS-em Katowice, wiceliderem tabeli. Oba zespoły nastroje mają wyborne, bowiem beniaminek z Lublina pewnie pokonał zespół Hutnika Kraków, natomiast "GieKSa" ograła na wyjeździe Wigry Suwałki.
 
Zarówno jednych jak i drugich w trwających rozgrywkach interesuje walka raczej o coś więcej niż tylko ligowy byt. Wyżej na ten momoent w ligowej tabeli jest zespół z Katowic, który zajmuje 2. miejsce, z dorobkiem 29 punktów po trzynastu rozegranych meczach. Motor zaś, plasuje się na dziesiątej pozycji i dotychczas uzbierał dwanaście oczek mniej.
 
Ekipy z Lublina i Katowic w dotychczasowej historii spotkały się równo 22 razy. Pierwsze starcie odbyło się w sezonie 1971/72 w ówczesnej 2 lidze. Motor i Hutnik głównie rywalizowali jednak na szczeblu dzisiejszej Ekstraklasy. Nie brakowało jednak stać na jej zapleczu. Ostatnia potyczka natomiast została rozegrana w sezonie 2009/10 i wtedy katowiczanie wygrali 2-0.
 
Bilans spotkań jest zdecydowanie na korzyść GKS-u, który wygrywał aż dwunastrokrotnie. Osiem razy padł remis, a tylko dwa razy Motor cieszył się z wygranej. Są więc pewne rachunki do wyrównania. Spodziewać się można bardzo ciekawej potyczki. Z jednej strony, gospodarze z pewnością będą chcieli przynajmniej utrzymać pozycję wicelidera, naromiast z drugiej, zespołowi z Lublina marzy się zbliżenie do czołowej szóstki.
 
Pierwszy gwizdek na stadionie przy Bukowej 1 zaplanowano punktualnie na godzinę 12:40. Arbitrem desygnowanym na to spotkanie jest Robert Marciniak z Krakowa, który w trwającym sezonie "gwizdał" pięć meczów na szczeblu drugoligowym. Spotkanie będzie transmitowane na kanale TVP Sport. Poniżej prezentujemy przewidywany skład Motoru na mecz z GKS-em Katowice.
 
Motor Lublin: Sebastian Madejski - Michał Król, Rafał Grodzicki, Ariel Wawszczyk, Paweł Moskwik - Filip Wójcik, Kamil Kumoch, Tomasz Swędrowski, Rafał Król, Piotr Ceglarz - Daniel Świderski
 

Wyniki meczów 15. kolejki:

 

Tabela 2 ligi:

 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij