https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-11-27 09:49:00

Apklan Resovia jedzie do Kielc! Debiut Radosława Mroczkowskiego z Koroną

fot. Paweł Golonka/Apklan Resovia
fot. Paweł Golonka/Apklan Resovia
Przed nami czternasta seria gier na pierwszoligowym froncie. Już jutro na ławce trenerskiej "Pasiaków" zadebiutuje Radosław Mroczkowski. Rzeszowianie udadzą się Kielc, gdzie zagrają ze spadkowiczem z PKO Ekstraklasy.
 
Apklan Resovia w sobotę uda się do stolicy województwa świętokrzyskiego, gdzie zmierzy się na Suzuki Arenie z Koroną Kielce. W obozie "Pasiaków" sporo ostatnim tygodniu się działo. We wtorek zaczeły pojawiać się sygnały, że Szymon Grabowski może stracić pracę. Następnego dnia, te zostały potwierdzone, a nowym trenerem został Radosław Mroczkowski.
 
Zespół w minionej kolejce, przegrał z Arką Gdynia i to najpewniej przelało czarę goryczy. Zespół liczy na przełamanie, choć łatwo nie będzie. Złocisto-krwiści dotychczas uzbierali na swoim koncie 18 punktów i na ten moment zajmują 9. miejsce. Rzeszowianie natomiast plasują się na szesnaste pozycji, z dorobkiem ośmiu oczek.
 
Obie ekipy dotychczas mierzyły się szesnastokrotnie. Ostatnie spotkanie Korony z Resovią miało miejsce ponad 27 lat temu, jeszcze w 2 lidze wschodniej. To zakończyło się remisem 1-1. Bilans spotkań jest korzystniejszy dla "Pasiaków", którz wygrywali sześć razy. Faworytem starcia wydaje się być jednak zespół z Kielc, choć rzeszowianie z pewnością będą chcieli postawić się wyżej notowanemu rywalowi.
 
Mecz przy ulicy Ściegiennego 8, zaplanowano na godzinę 18:00. Arbitrem wyznaczonym na to spotkanie, jest Łukasz Ostrowski ze Szczecina, który jest debiutantem w Fortuna 1 lidze. Sędzia ten, w trwających rozgrywkach prowadził sześć spotkań. Pięć odbyło się w 2 lidze, a jeden w Fortuna Pucharze Polski. Poniżej przedstawiamy przewidywany skład rzeszowian na to spotkanie.
 
Apklan Resovia: Wojciech Daniel - Rafał Mikulec, Jakub Persak, Sebastian Zalepa, Konrad Domoń - Karol Twardowski, Michał Kuczałek, Bartłomiej Wasiluk. Maksymilian Hebel, Jarosław Czernysz - Dawid Rogalski
 

Rozkład meczów 14. kolejki:

 

Tabela Fortuna 1 ligi:

 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 2

Rozwiąż działanie =

Ultimatum kibiców 2020-11-27 12:12:36 15 15

Komplet punktów do końca rundy albo dymisja zarządu?

Ultimatum kibiców 2020-11-27 12:12:36 15 15

Komplet punktów do końca rundy albo dymisja zarządu?

Kick 2020-11-27 18:06:12 13 4

Ultimatum Normalnych Kibiców -zacząć lepiej i ładniej grać oraz zapewnić sobie spokojne utrzymanie w 1 lidze.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij