2020-11-05 15:24:24

2 liga: Lider za mocny dla Stali Rzeszów. Motor zremisował w Chojnicach [Podsumowanie 11. kolejki]

Za nami środowe zmagania na drugoligowym froncie. Lider z Suwałk okazał się lepszy do rzeszowskiej Stali, a Motor ugrał w Chojnicach oczko. Garbarnia natomiast z Katowic wróciła bez punktów, Sprawdźcie co jeszcze działo się w 11. kolejce.

Stal Rzeszów przegrała z Wigrami Suwałki. Podopieczni duetu Marcin Wołowiec-Krzysztof Łętocha na prowadzenie wyszli w 28. minucie, a pierwszego gola dla biało-niebieskich zdobył Jarosław Fojut. Po chwili goście wyrównali, a na listę strzelców wpisał się Łukasz Bogusławski. Końcówka pierwszej odsłony była niezwykle emocjonująca, a obie ekipy dążyły do przechylenia szali na swoją korzyść, ale więcej goli w tej części gry nie padło.

Gospodarze nienajlepiej weszli w drugą odsłonę, bowiem w 57. minucie stracili Damiana Kostkowskiego, który otrzymał drugą żółtą kartkę i rzeszowianie musieli grać w osłabieniu. Wigry to wykorzystały i na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry objęli prowadzenie, a do siatki trafił Paweł Gierach. Motor Lublin w meczu z Chojniczanką Chojnice ugrał punkt, a spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Garbarnia Kraków przegrała na wyjeździe z GKS-em Katowice. Gole w tym meczu padły dopiero po przerwie, a wynik otworzył Arkadiusz Jędrych. 180 sekund później było już 2-0, a do siatki trafił Arkadiusz Woźniak. Brązowych stać było jedynie na honorową bramkę, która padła łupem Tomasza Kołbona. Co jeszcze się wczoraj działo na drugoligowych murawach?

KKS 1925 Kalisz w starciu beniaminków, pewnie ograł Sokoła Ostróda. Rezerwy Lecha Poznań odnisoły drugie zwycięstwo w lidze, a tym razem w pokonaym polu została Skra Częstochowa. Górnik Polkowice dowodzony przez Janusza Niedźwiedzia, wygrał z Błękitnymi Stargard, a Pogoń Siedlce w szalonym meczu pokonała Olimpię Elbląg.

1-0 Jarosław Fojut (28)
1-1 Łukasz Bogusławski (36)
1-2 Paweł Gierach (82)