https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-10-31 20:57:05

KPR Gminy Kobierzyce pokonał Eurobud JKS Jarosław

fot. PGNiG Superliga
fot. PGNiG Superliga
Jarosławianki rozegrały w sobotę dobre zaległe spotkanie 5. serii PGNiG Superligi. Podkarpacki zespół w Kobierzycach przegrał z miejscowym KPR-em.
 
Spotkanie rozpoczęło się od nieudanej akcji ofensywnej przyjezdnych, a Kobierki odpowiedziały nieskuteczną kontrą. W mecz doskonale weszła Zorica Despodovska, która po pięciu minutach miała na swoim koncie trzy trafienia. Wynik wyrównała rzutem ze skrzydła Olesia Parandii. Interwencje Beaty Kowalczyk pozwoliły wyjść gospodyniom na czterobramkowe prowadzenie.
 
Po raz kolejny skuteczny był duet Janas-Wiertelak. Eurobud JKS Jarosław miał spory problem z budowaniem akcji w ataku i często popełniał proste błędy, które wykorzystywal KPR Gminy Kobierzyce. Podopiecne Edyty Majdzińskiej potrzebowały niewiele ponad kwadrans, aby odskoczyć na sześć bramek i systematycznie zwiększały swoją przewagę.
 
JKS nie był w stanie powiększyć swojego dorobku punktowego przez prawie dwadzieścia minut. Strzelecką niemoc przełamała dopiero Aleksandra Szymborska w końcówce pierwszej połowy, na co gospodynie odpowiedziały kolejnymi trafieniami, w tym dwoma bezpośrednio do pustej bramki. Zespoły schodziły do szatni przy wyniku 17-5.
 
Po przerwie między słupkami bramki KPR-u pojawiła się Barbara Zima, która od samego początku spisywała się świetnie. Jarosławiankom udało się ją pokonać dopiero w 37 minucie. Ofensywą przyjezdnych kierowała doświadczona Valentina Nestsiaruk, a najskuteczniejszą zawodniczką była Sylwia Matuszczyk, zdobywczyni ponad połowy bramek JKS-u.
 
Mimo lepszej postawy w drugiej części spotkania trudno było zawodniczkom Reidara Moistada odrabiać straty. Szczególnie, że Kobierki zdobywały bramki łatwo. Z środka, wznawiając akcję trafiła Andjela Ivanović, a jej drużyna prowadziła już 22-9. W pewnym momencie Edyta Majdzińska zastosowała manewr z Mariolą Wiertlak na środku rozegrania.
 
Kobierzyce spokojnie rozgrywały swoje akcje, a na boisku pojawiły się zawodniczki, które zazwyczaj spędzają na boisku mniej czasu. Na listę strzelczyń wpisała się m.in. Paulina Ilnicka, a ostateczny wynik ustaliła Karolina Wicik. Spotkanie zakończyło się wygraną KPR-u 27-16.
 
KPR Gminy Kobierzyce - Eurobud JKS Jarosław 27-16 (17-5)
 
KPR Gminy Kobierzyce: Kowalczyk, Zima – Kucharska 2, Ilnicka 1, Tomczyk, Buklarewicz 1, Janas 6, Kuriata, Wiertelak 3, Ważna 1, Ivanović 2, Despodovska 7, Wicik 3, Michalak 1
 
Eurobud JKS Jarosław: Ciąćka, Szczurek – Guziewicz 1, Donets, Matuszczyk 8, Mikosz, Nestsiaruk 1, Pietras 1, Zimny, Strózik, Szymborska 1, Kozimur 1, Parandi 3

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 2

Rozwiąż działanie =

~anonim 2020-11-01 12:32:49 3 0

zupełna bezradność sztabu szkoleniowego Eurobudu!

~anonim 2020-11-03 00:19:04 0 0

Vit Teleky nie może uwierzyć jak szybko zniszczono śolidną drużynę ekstraligową ! i jego kilkuletnią pracę?

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij