2020-10-31 18:17:02

Orzeł Przeworsk lepszy od Czarnych Jasło. Strzelili dwa gole grając w osłabieniu

Piłkarze Orła przeworsk w czarnych stronach (fot. Agnieszka Kulka / archiwum)
Orzeł Przeworsk pokonał Czarnych Jasło na ich terenie 2-1. Pomimo gry w osłabieniu od 26. minuty przeworszczanie zdołali zdobyć dwa gole i wygrać.

Piłkarze Orła Przeworsk od 28. minuty grali w osłabieniu po tym jak czerwoną kartką ukarany został Mateusz Kowal. Pomimo tego jeszcze w pierwszej połowie zdołali strzelić dwa gole. Autorem obydwu był Hubert Bednarz.

Gospodarze mogą sobie pluć w brodę, jeszcze przy stanie 0-0 mieli kilka dogodnych okazji, by pokonać bramkarza gości, ale razili nieskutecznością. To niestety dla nich zemściło się w końwóce pierwszej połowy.

Dwie bramki Bednarza okazały się kluczowe dla późniejszego rezultatu, bo jaślanie nie zdołali już odrobić strat. Wprawdzie w 57. minucie jednego gola odrobił jeszcze Paweł Setlak, ale gracze Czarnych Jasło nie zdołali już doprowadzić do wyrównania.

Dla Orła Przeworsk była to już piąta wygrana w ostatnich sześciu meczach. Dzięki dobrej passie w ostatnich tygodniach przeworszczanie powoli wygrzebują się z dolnych rejonów w tabeli. Czarni Jasło plasują się o jedno miejsce niżej od dzisiejszych rywali.

- W pierwszej połowie mieliśmy pięć doskonałych okazji, ale nie potrafiliśmy nic strzelić. Natomiast w drugiej części gry zdobywamy bramkę kontaktową, a chwilę później doprowadzamy do wyrównania. Uważam, że był to błąd sędziego, który tej bramki nie uznał, a dokładniej sędziny bocznej. Niestety przegraliśmy mecz, który powinniśmy co najmniej zremisować. Jesteśmy trochę sami sobie winni, bo nie wykorzystaliśmy tych sytuacji. Jednak uważam, że zostaliśmy skrzywdzeni. Ja jestem o tym przekonany, że spalonego nie było. Bez żadnej złośliwości ani nie szukam wymówek. Tę bramkę zdobyliśmy prawidłowo - powiedział nam po meczu Adam Domaradzki, szkoleniowiec Czarnych Jasło.

0-1 Hubert Bednarz (42)
0-2 Hubert Bednarz (45)
1-2 Paweł Setlak (57)

Czarni Jasło: Lepucki - Sowa, Myśliwiec, Sabik, Krz. Szydło, Mastaj, Urban (75. Frączek), Setlak, Mchedlidze (69. Majka), Kiełtyka (80. Ka. Szydło), Kulish.

Orzeł Przeworsk: Kurosz - Kowal, Lech, Salwach, Broda, Flis (70. Czyrny), Obłoza, Gwóźdź (78.Andreasik), Dec (64. Najsarek), Boratyn (30. Pikuła), Bednarz (90. Pieczek).

Sędziował: Artur Kijak (Stalowa Wola)
Żółte kartki: Lech, Bednarz.
Czerwona kartka: Mateusz Kowal (28)