2020-10-26 10:39:51

Dariusz Skrzypczak: Jestem bardzo zadowolony z reakcji mojego zespołu

PGE Stal Mielec mimo dobrej postawy w meczu z Rakowem Częstochowa, na Podkarpacie wróciła bez punktów. Szkoleniowiec biało-niebieskich był jednak zadowolony ze swoich graczy. Sprawdźcie jak ocenił to spotkanie.

-Rozpoczęliśmy trochę nerwowo, ponieważ czuć było ten ostatni pojedynek, gdzie na swoim boiskuprzeciwko Wiśle przegraliśmy. Przede wszystkim mecz, ale w jakim stylu i to było widoczne w pierwszych 10-15 minutach pierwszej połowy. Z minuty na minutę rozkręcaliśmy się w cudzysłowie i bylismy moim zdaniem, conajmniej równorzędnym partnerem dla Rakowa Częstochowa. Później, gdzieś tak w 30. minucie, straciliśmy bramkę na 0-1 i to nam troszeczkę szyki pokrzyżowało, bo nie mogliśmy grać w 100% tego co sobie założyliśmy przed meczem, jeśli chodzi o ofensywę przede wszystkim - powiedział Dariusz Skrzypczak po meczu z Rakowem Częstochowa.

-W drugiej połowie wychodząc na boisko, graliśmy z wiarą. Więcej zdecydowania, więcej pewności siebie. Miałem wrażenie że zespół zaczął to wszystko bardzo dobrze realizować. Z minuty na minutę byliśmy rywalem conajmniej równorzędnym, jak nie troszkę lepszym niż Raków Częstochowa. Przynajmniej optycznie tak to wyglądąło. Później jednak strzał niedzieli, no bardzo ładne uderzenie, gratuluję, niestety dla nas, ale bardzo ładna bramka. Przy 0-2 gra się jeszcze trudniej, ale zespół nie załamał się, zrobilśmy odpowiednie zmiany, staraliśmy się następne impulsy wprowadzić i co za tym idzie, strzeliliśmy bramkę kontaktową na 2-1. Zaczęło się robić coraz lepiej, przynajmniej dla nas, ale niestety brakło troszeczkę tej pazerności pod bramką przeciwnika - dodał opiekun PGE Stali Mielec.

-Po 90 minutach, mimo że przegraliśmy ten mecz, to jestem bardzo zadowolony, brzmi to wiem dziwnie, ale jestem bardzo zadowolony na reakcje zespołu. Jak zespół zareagował po tym spotkaniu z Wisłą Kraków, gdzie przegraliśmy 0-6, ale przede wszystkim po stylu w jakim przegraliśmy. Dzisiaj komplement dla zespołu mimo wszystko. To jest dla nas sygnał, że tak można budować swoją przyszłosć i tak można grać w piłkę. Jeżeli będą takie przegrane mecze, jak to miało miejsce dziś, to jest to poprostu dużo łatwiej do zaakceptowania. Dlatego gratuluję zespołowi Rakowa Częstochowa, ale jestem bardzo zadowolony z reakcji mojego zespołu, jak dziś zaprezentował się podczas 90 minut w meczu z Rakowem - zakończył.

Pełny zapis pomeczowej konferencji jest dostępny poniżej.