2020-10-26 10:24:00

Klasa O Krosno: Brzozovia Brzozów ograła Tempo Nienaszów! [Podsumowanie 14. kolejki]

Sensacyjnie zakończyło się spotkanie Brzozovii Brzozów z Tempem Nienaszów. (fot. Brzozovia)
Brzozovia Brzozów sensacyjnie pokonała Tempo Nienaszów w 14. kolejce Klasy O Krosno. Na szczycie wciąż Arłamów Ustrzyki Dolne. Cosmos Nowotaniec zdobył aż dziesięć bramek.

Brzozovia Brzozów, która przed tą kolejką miała na swoim koncie zaledwie jedno zwycięstwo ograła Tempo Nienaszów. Drużyna z Nienaszowa była wiceliderem tabeli. Co ciekawe Brzozovia kończyła mecz w dziewiątkę.

Gospodarze wyszli na prowadzenie po dziesięciu minutach gry. Gola zdobył Gracjan Hędrzak. W 48. minucie wyrównania doprowadził Łukasz Świątek, a dwie minuty później Hędrzak dostał dwie żółte kartki w ciągu minuty i gospodarze musieli grać w dziesiątkę.

Nie przeszkodziło to Brzozovii to zdobyciu drugiej bramki. Jej autorem był Bartłomiej Cichcoki, który pojawił się chwilę wcześniej na boisku. Dziewięć minut przed końcem meczu czerwoną kartką został ukarany bramkarz gospodarzy Mateusz Tasz, który zagrał piłkę ręką po za polem karnym. Grająca w dziewiątkę ekipa z Brzozowa zdołała zdobyć trzecią bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kamil Barć.

W innych meczach Cosmos Nowotaniec pokonał aż 10-0 Iskrę Przysietnica. Bramki dla gospodarzy zdobyli Michał Śmietana, Maksim Maslov, Piotr Spaliński oraz Gracjan Kwolek. Ponadto po dwie bramki zdobyli Pedro Aloisio Silva, Jose David Velez TobonHarrison Perea Espana.

Liderem tabeli wciąż jest Arłamów Ustrzyki Dolne. Pokonali na własnym obiekcie OKS Markiewicza Krosno. Bramki dla pierwszej drużyny tabeli Klasy O Krosno zdobyli Filip Fundanicz, Mateusz Kuzio oraz Paweł Ziemba. Autorem honorowego trafienia dla ekipy z Krosna był Paweł Jarząb.

Kotwica Korczyna pokonała na wyjeździe Przełom Besko. Jedyną bramkę w tym meczu strzelił Dawid Cieplik. Natomiast aktualny wicelider tabeli, czyli Start Rymanów podzielił się punktami z Przełęczą Dukla. W meczu padł wynik 1-1. Gola dla Startu strzelił Rafał Nikody, natomiast na listę strzelców ze strony gości wpisał się Wołczański.

1-0 Gracjan Hędrzak (10)
1-1 Łukasz Świątek (48)
2-1 Bartłomiej Cichocki (71)
3-1 Mateusz Tasz (90+3)