2020-10-26 10:04:07

Pewna wygrana rezerw Resovii nad Sokołem Kolbuszowa Dolna

Drugi garnitur naszego jedynego pierwszoligowca, w niedzielę bez większych problemów rozprawił się z ekipą z Kolbuszowej Dolnej. Podopieczni Adama Bukały wbili rywalowi trzy gole.

Drugi garbitur Resovii po wyjazdowej porażce z JKS-em Jarosław, chciał w niedzielne popołudnie przełamać się. Na jego drodze stanął podrażniony Sokół Kolbuszowa Dolna, który w poprzedniej kolejce przegrał z Piastem Tuczempy. Zapowiadało się więc bardzo ciekawe spotkanie.

Zespół dowodzony przez Adama Bukałę, prowadzenie objął w 38. minucie, a na listę strzelców wpisał się Marcin Kumorek. Rezerwy Pasiaków w lepszych humorach schodziły na przerwę, ale po niej nie zmierzały się zatrzymywać. Gospodarze po zmianie stron czym prędzej ruszyli do ataku.

Rzeszowianie napierali i w 62. minucie podwyższyli prowadzenie, a do siatki ponownie trafił Kumorek. Zespół z Kolbuszowej Dolnej próbował nawiązać walkę, jednak wczoraj konkretniejsi byli miejscowi. Po chwili było już 3-0, a do siatki trafił Sebastian Usarz, który tym samy ustalił rezultat tego spotkania.

1-0 Marcin Kumorek (38)
2-0 Marcin Kumorek (62)
3-0 Sebastian Usarz (68)

Resovia II: Siryk - Różański (58. Grabowski), Drozd, Kumorek, Kyciński (78. Mikrut), Tolmachov, Fluda (86. Ząbkowicz), Usarz (86. Wiernik), Szymański, Szymkiewicz (81. Krzysztofek), Cholewa (90. Szary)

Sokół Kolbuszowa Dolna: Gnatek - Skowron, Ilnicki, Darłak, Szkolnik, Mazurek (60. K. Dziedzic), Kołacz, Miazga (80. Mokrzycki), Bik (75. Płudowski), Aab (60. Adranowicz), Prokop (65. Korab)

Żółte kartki: Drozd, Kumorek, Kyciński - Ilnicki, Darłak, Kołacz, Miazga

Sędziował: Marek Pająk (Mielec)