2020-10-26 21:55:56

Klasa O Stalowa Wola: Rezerwy Siarki Tarnobrzeg pokonały Unię Nowa Sarzyna [Podsumowanie 14. kolejki]

Za nami kolejna seria gier w stalowowolskiej okręgówce. Lider rozgrywek z Nowej Sarzyny doznał pierwszej porażki w sezonie. Pogoń nadal jedyną niepokonaną ekipą. Co jeszcze się wydarzyło? O tym przeczytacie w podsumowaniu 14. kolejki klasy O Stalowa Wola.

Rezerwy Siarki Tarnobrzeg jako pierwsze znalazły sposób na ogranie Unii Nowa Sarzyna. Drugi garnitur podkarpackiego trzecioligowca wbił niebiesko-biało-czerwonym aż pięć goli. Worek w 8. minucie rozwiązał Paweł Wolski z rzutu karnego, który tego dnia w sumie na listę strzelców wpisał się dwukrotnie. Hat-trickiem popisał się Dawid Baldyga, a honorowe trafienie gospodarzy padło łupem Alana Grześkiewicza.

Status jedynyej niepokonanej ekipy tym samym należy do Pogoni Leżajsk, która nie bez problemów wygrała z LKS-em Brzyska Wola. Piwosze objęli prowadzenie w 12. minucie, a do siatki trafił Dawid Pigan. Radość przyjezdnych nie trwała długo, bowiem 180 sekund później wyrównał Adrian Hacia. Ekipa z Leżajska prowadzenie odzyskała tuż przed przerwą, a autorem gola na 1-2 był Bartosz Tworko.

Zespół z Brzyskiej Woli nie zamierzał się poddawać i w 50. minucie doprowadził do remisu, a do siatki ponownie trafił Hacia. Pogoń nie zamierzała tak tego zostawiać i decydującą bramkę zdobyła w samej końcówce, po strzale Rafała Drożdżala. Punktami podzielił się Słowianin Grębów z LZS-em Ździary. Prowadzenie żółto-czarnym dał Kacper Pchełka, a wyrównał Mariusz Ciba.

ŁKS Łowisko pewnie pokonał na wyjeździe Bukową Jastkowice. Wynik otworzył samobójczym trafieniem Grzegorz Haliniak. Kolejne gole padały już zdobywali piłkarze gości. Do siatki trafiali Janusz Iwanicki, Przemysław Miśkowicz oraz Andrzej Bolka. Transdźwig Stale po bramkach Przemysława Stąporskiego i Mirosława Kabaty wygrał ze Stalą Nowa Dęba

0-1 Paweł Wolski (8-rzut karny)
1-1 Alan Grześkiewicz (49)
1-2 Paweł Wolski (60)
1-3 Dawid Baldygka (73)
1-4 Dawid Baldyga (77)
1-5 Dawid Baldyga (90)