2020-10-21 19:55:52

Sokół Kolbuszowa Dolna rozbił Strug SZiK Tyczyn

Czwartoligowiec z Kolbuszowej Dolnej bez większych problemów pokonał niżej notowaneo rywala. Sokół wbił ekpie Strugu pięć goli i tym samym awansował do kolejnej rundy.

Sokół Kolbuszowa Dolna w meczu IV rundy Okręgowego Pucharu Polski na szczblu Rzeszów-Dębica miał jasny cel, a mianowicie awans do kolejnej rundy. Na rozkładzie czwartoligowca tym razem znalazł się Strug SZiK Tyczyn, na codzień grający w rzeszowskiej okręgówce. Podopieczni Waldemara Mazurka wygrali bez większych problemów.

Czerwono-żółto-zieloni na prowadzenie wyszli w 15. minucie, a do siatki trafił Mateusz Prokop. Niespełna kwadrans później było już 0-2, a z gola cieszył się Michał Mazurek. Kolejną okazję Sokół miał po dwóch minutach. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Roman Ilnicki, który pewnym strzałem egzekwowal jedenastkę.

Kolejne gole w środowym spotkaniu padły dopiero po zmianie stron. Przyjezdni w 59. minucie prowadzili już 0-4, a do siatki trafił Łukasz Korab i już raczej wiadomo było, kto awansuje do kolejnej rundy pucharu. Wynik meczu ustalił po niespełna kwadranie Łukasz Gorzelany z jedenastu metrów.

Strug SZiK Tyczyn - Sokół Kolbuszowa Dolna 0-5 (0-3)

0-1 Mateusz Prokop (15)
0-2 Michał Mazurek (29)
0-3 Roman Ilnicki (31-rzut karny)
0-4 Łukasz Korab (59)
0-5 Łukasz Gorzelany (73)