2020-10-21 18:41:32

Błękitni Ropczyce rozbili na wyjeździe Legion Pilzno

W środowe popołudnie rozegrane zostało spotkanie IV rundy Okręgowego Pucharu Polski na szczeblu Rzeszów-Dębica. W nim spotkało się dwóch reprezentantów szczebla czwartoligowego.

Błękitni Ropczyce w meczu IV rundy Okręgowego Pucharu Polski na szczeblu Rzeszów-Dębica nie mieli litości dla Legionu Pilzno. Podopieczni Łukasza Chmury na prowadzenie wyszli już w 14. minucie, a z gola cieszył się Mateusz Bieniek. Goście nie zamierzali się zatrzymywać i po chwili wygrywali już 0-2, a do siatki trafił Jakub Szczybyło.

Czwartoligowiec z Ropczyc cały czas był głodny bramek i ta na 0-3, padła w 23. minucie po strzale Michała Fornka. Wynik do przerwy już nie uległ zmianie, choć ten mógł być wyższyć, bowiem jedenastki nie wykorzystali Błękitni. Kolejne gole padły dopiero po zmianie stron. Na samym początku drugiej odsłony, straty zmniejszył Legion, a do siatki trafił Sebastian Dereń.

Sytuacja ta dodała skrzydeł ekipie Romana Gruszeckiego, która rozpoczęła poszukiwania gola numer dwa. Błekitni mądrze się jednak bronili i skutecznie odpierali ataki Legionu. Zespół z Ropczyc także miał swoje okazje i w 74. minucie podwyższył wynik na 1-4, za sprawą Bieńka.

Drużyna dowodzona przez Łukasza Chmurę strzeliła dziś jeszcze dwie bramki. Najpierw w 80. minucie do siatki z rzutu karnego trafił Robert Sulisz. Wynik spotkania ustalił natomiast Jakub Kurek, który strzelił na 1-6. Po końcowym gwizdku nastała wielka radość w szeregach Błękitnych, którzy efektownie awansowali do kolejnej rundy.

Legion Pilzno - Błękitni Ropczyce 1-6 (0-3)

0-1 Mateusz Bieniek (14)
0-2 Jakub Szczybyło (21)
0-3 Michał Fornek (23)
1-3 Sebastian Dereń (46)
1-4 Mateusz Bieniek (74)
1-5 Robert Sulisz (80-rzut karny)
1-6 Jakub Kurek (90)