2020-10-13 18:53:12

Klasa O Stalowa Wola: Derby nie wyłoniły zwycięzcy. Unia Nowa Sarzyna i Pogoń Leżajsk wciąż niepokonane [Podsumowanie 12. kolejki]

Za nami dwunasta seria gier w stalowowolskiej okręgówce. Hitem tejże kolejki było derbowe starcie dwóch niepokonanych ekip. To nie wyłoniło zwycięzcy. Co jeszcze się wydarzyło? O tym przeczytacie w podsumowaniu 12. kolejki klasy O Stalowa Wola.

Unia Nowa Sarzyna w sobotnie popołudnie podejmowała w meczu derbowym Pogoń Leżajsk. Obie ekipy jako jedyne w lidze, nie zaznały goryczy porażki. Spotkania derbowe rządzą się swoimi prawami. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli Piwosze już w 17. minucie, a na listę strzelców wpisał się Dawid Pigan.

Gospodarze ruszyli do odrabiania strat, jednak zespół z Leżajka skutecznie odpierał ataki Unii. Wyrównanie nastąpiło dopiero w samej końcówce spotkania, a gola na 1-1 zdobył Alan Grześkiewicz. Więcej bramek już nie padło, a to oznacza że obie ekipy nadal są niepokonane w lidze.

Sokół Kamień nie miał litości dla Bukowej Jastkowice, którą rozbił aż 1-6. Podopieczni Marka Kusiaka na prowadzenie wyszli w 16. minucie, a do siatki trafił Karol Dziopak. Miejscowi nie zamierzali tak tego zostawiać i po chwili doprowadzili do wyrównania, a gola zdobył Grzegorz Słowik.

To widocznie podrażniło żółto-czarnych, którzy czym prędzej ruszyli do ataku, celem odzyskania prowadzenia. Sztuka ta udała się ekipie z Kamienia w 30. minucie za sprawą Bartosza Horajeckiego. Sokół po zmianie stron pokonał bramkarza Bukowej jeszcze czery razy. Dwukrotnie piłkę w siatce umieścił Grzegorz Rychel, a ponadto bramki zdobywali także Karol Dziopak oraz Kamil Kobylarz.

Słowianin Grębów na własnym stadionie pewnie pokonał Czarnych Lipa. Dwukrotnie do siatki tego dnia trafiali Adrian Janeczko i Damian Laskowski, a ponadto z gola cieszył się Wojciech Zygmunt. Honorową bramkę dla Czarnych zdobył natomiast Konrad Chamera. Co jeszcze działo się w stalowowolskiej okręgówce? Komplet punktów zgarnęły Stal Gorzyce, Azalia Wola Zarczycka, Stal Nowa Dęba, LKS Brzyska Wola oraz Sokół Sokolniki.