2020-10-13 19:03:00

Klasa O Krosno: Debiut Jana Domarskiego na remis. Arłamów Ustrzyki Dolne wciąż na czele [Podsumowanie 12. kolejki]

Podobne tematy piłka nożna Klasa O Krosno
Cosmos Nowotaniec już jest drugi w tabeli Klasy O Krosno. (fot. Marcin Herbut)
Za nami 12. kolejka Klasy O Krosno. Kotwica Korczyna zremisowała z Grabowianką Grabówka. Była to debiut trenerski Jana Domarskiego. Legenda polskiej piłki nożnej objęła w tygodniu poprzedzającym meczu ekipę z Korczyny. Natomiast na szczycie wciąż jest Arłamów Ustrzyki Dolne.

Arłamów Ustrzyki Dolne pokonały Iskrę Przysietnica i utrzymały fotel lidera Klasy O Krosno. Piłkarze z Bieszczad już do przerwy prowadzili 2-0 po samobójczej bramce Dominika Roguli oraz trafieniu Kamila Walaszczyka. Po zmianie stron goście zdobyli bramkę kontaktową, ale chwilę później Mateusz Kuzio podwyższył prowadzenie gospodarzy. W końcówce bramki dołożyli Sebastian Matiasik oraz Dawid Hawaj i ostatecznie Arłamów wygrał 5-1.

W innym meczu debiut na ławce trenerskiej zaliczył Jan Domarski, czyli strzelec "złotej bramki" na Wembley. Jednak jego Kotwica Korczyna zaledwie zremisowała na wyjeździe z Grabowianką Grabówka. Gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Najpierw gola strzelił Tomasz Starzak zaraz na początku meczu. Dziesięć minut po zmianie stron do wyrównania doprowadził Patryk Fryc. Kwadrans przed końcem gola dla Grabówki zdobył Adam Ruda, ale Kotwica ponownie doprowadziła do wyrównania. Gola dla podopiecznych Domarskiego zdobył Tomasz Janusz.

Okazałe zwycięstwo odnieśli w tej kolejce piłkarze Cosmosu Nowotaniec. Pokonali oni na swoim stadionie aż 6-1 Przełęcz Dukla i przesunęli się na drugie miejsce w tabeli krośnieńskiej okręgówki.Cztery gole strzelił w tym meczu Arsen Hrosu. Po jednym trafieniu dołożyli Harrison Perea Espana oraz Bartosz Gołda. Natomiast honorową bramkę dla ekipy z Dukli zdobył Grzegorz Wołczański.

1-0 Arsen Hrosu (3)
2-0 Arsen Hrosu (7)
3-0 Arsen Hrosu (15)
4-0 Arsen Hrosu (29)
5-0 Bartosz Gołda (44)
5-1 Grzegorz Wołczański (60)
6-1 Harrison Perea Espana (70)