https://www.dikyspray.pl/


2020-10-13 22:07:00

Asseco Resovia nie zagra z Aluron CMC Wartą Zawiercie! Mecz został przełożony

Asseco Resovia znowu nie zagra u siebie. (fot. Asseco Resovia)
Asseco Resovia znowu nie zagra u siebie. (fot. Asseco Resovia)
Kolejny mecz Asseco Resovii na Podpromiu został przełożony. Tym razem nie dojdzie do starcia "Pasiaków" z Aluron CMC Wartą Zawiercie z powodu pozytywnego wyniku testu na SARS-Cov-2 u zawodnika gości, Krzysztofa Andrzejewskiego.
 
Asseco Resovia miała zagrać w środę z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Jednak do tego meczu nie dojdzie. Polska Liga Siatkówki zdecydowała o przełożeniu meczu z 7. kolejki PlusLigi z powodu zarażenia SARS-CoV-2 u Krzysztofa Andrzejewskiego. Co ciekawe zawodnik ten nie podróżował z drużyną na mecz, bowiem w poniedziałek zgłosił, że ma podwyższoną temperaturę.
 
- W poniedziałek 12 października Andrzejewski zgłosił sztabowi medycznemu podwyższoną temperaturę przy jednoczesnym braku jakichkolwiek innych objawów wskazujących na zakażenie koronawirusem. Sztab profilaktycznie podjął jednak decyzję o odizolowaniu siatkarza od drużyny. We wtorek Andrzejewski udał się do Katowic w celu wykonania testu metodą RT-PCR w prywatnym laboratorium, co gwarantowało uzyskanie wyniku w ciągu kilku godzin. Niespodziewanie wynik okazał się pozytywny - czytamy na stronie ekipy z Zawiercia.
 
- Zawodnik wyraził zgodę na upublicznienie danych osobowych, czuje się dobrze, poza utrzymującą się temperaturą 37,1-37,2°C nie ma żadnych innych objawów. Informacja o wyniku dotarła przed wyjazdem drużyny z hotelu na trening w hali Podpromie. Klub niezwłocznie poinformował służby sanitarno-epidemiologiczne, Polską Ligę Siatkówki i Asseco Resovię Rzeszów, a zespół wyruszył w drogę powrotną do Zawiercia. Po dotarciu na miejsce siatkarze oraz przedstawiciele sztabu szkoleniowego i medycznego rozpoczną samoizolację - informuje Aluron CMC Warta Zawiercie.
 
Tym samym po raz trzeci w inauguracja sezonu 2020/21 na Podpromiu została opóźniona. Jednak "Pasiaki" u siebie zagrają już w sobotę. Wówczas zmierzą się ze Stalą Nysa. Będzie to mecz rozegrany awansem z 19. kolejki. Trzy dni później Asseco zmierzy się u siebie z Treflem Gdańsk, a w kolejny weekend rzeszowianie zagrają u siebie z MKS-em Będzin.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij