2020-09-30 19:13:11

Stal Stalowa Wola pokonała na wyjeździe KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski

Ekipa Szymona Szydełko kontyunuuje passę zwycięstw. Dziś Stalówka pokonała KSZO i wskoczyła na 5. miejsce w ligowej tabeli.

Stal Stalowa Wola po wygranych derbach chciała dziś pójść za ciosem. Podopieczni Szymona Szydełko prowadzenie mogli objąć już w 3. minucie, Na uderzenie zdecydował się Piotr Mroziński, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski mogło mówić o szczęściu.

Goście przeważali, ale brakowało konkretów. W 18. minucie na strzał w trudnej sytuacji zdecydował się Przemysław Stelmach, futbolówka minęła słupek. Pomarańczowo-czarni także mieli swoje okazje, ale czyjny w bramce był Maciej Siudak. KSZO w końcu jednak dopięło swego, a do siatki z najbliższej odległości trafił Wojciech Trochim.

Radość ekipy z Ostrowca Świętokrzyskiego nie trwała jednak zbyt długo. W 36. minucie do wyrównania doprowadził Piotr Mroziński strzałem z dystansu. Stalówka dostała wiatru w żagle i chciała pójść za ciosem. KSZO także miało swoje okazje. Tuż przez przerwą prowadzenie miejscowym mógł dać Jakub Chrzanowski, ale czujny w bramce był golkiper zielono-czarnych.

Po zmianie stron, Stal ruszyła do ataku z chęcia zdobycia gola na 1-2. W 61. minucie piłkę w siatce umieścił Mroziński, ale arbiter odgwizdał spalonego. Ekipa ze Stalowej Woli nadal napierała i w końcu dopięła swego, a do siatki trafił ponownie wychowanek Granicy Stubno.

Piotr Mroziński dzisiaj miał swój dzień i bardzo często decydował się na strzał. Ostatecznie jego licznik zamknął się na dwóch, bowiem w 78. minucie zmienił go Michał Mistrzyk. Stal cały czas napierała i dążyła do zdobycia bramek. Wynik ostatecznie nie uległ już zmianie, a po końcowym gwizdku nastała ogromna radość w szeregach przyjezdnych.

1-0 Wojciech Trochim (33)
1-1 Piotr Mroziński (36)
1-2 Piotr Mroziński (67)