2020-09-30 17:52:21

Stal Rzeszów gromi na wyjeździe! Pewne zwycięstwo z Błękitnymi Stargard

Wiktor Kłos (niebieska koszulka) strzelił w Stargardzie jedną z bramek dla Stali Rzeszów (fot. stalrzeszow.pl / archiwum)
Piłkarze Stali Rzeszów odnieśli przenujące wyjazdowe zwycięstwo z Błękitnymi Stargard. To kolejny mecz podkarpackiego drugoligowca bez straty gola.

Zespół prowadzony przez Marcina Wołowca i Krzysztofa Łętochę nie stracił gola w trzecim kolejnym meczu ligowym. Po nieco rozczarowującym remisie u siebie z Olimpią Elbląg gracze Stali Rzeszów odnieśli bardzo pewne zwycięstwo w Stargardzie.

Podkarpacki zespół wyszedł na prowadzenie w 25. minucie. Błażej Szczepanek zagrał z prawej strony boiska do Krystiana Pieczary, a ten pokonał golkipera gospodarzy. Niedługo później sam na sam był Damian Michalik, ale tym razem górą był bramkarz Błękitnych Stargard.

Jeszcze przed przerwą rzeszowianie zmarnowali kolejną "setkę". Mając przed sobą tylko Dominika Sasiaka spudłował Piotr Głowacki. Do przerwy Stal Rzeszów prowadziła jednym golem.

W drugiej połowie rzeszowianie wciąż dominowali i kwestią czasu były następne gole. W 58. minucie podwyższył Wiktor Kłos, a za kolejnych kilka minut na listę strzelców wpisał się Damian Michalik, który trafił do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego.

W 77. minucie na 4-0 dla biało-niebieskich trafił Błażej Szczepanek deklasując zespół ze Stargardu. To jednak nie było ostatnio słowo rzeszowian. W doliczonym czasie gry w polu karnym faulowanym był właśnie Szczepanek, a jedenastkę na gola zamienił Grzegorz Goncerz ustalając wynik spotkania na 5-0.

Dla Stali Rzeszów był to już czwarty w tym sezonie mecz bez straty gola i trzeci z rzędu. Rzeszowianie wciąż nie stracili jeszcze bramki poza domem.

0-1 Krystian Pieczara (25)
0-2 Wiktor Kłos (58)
0-3 Damian Michalik (61)
0-4 Błażej Szczepanek (77)
0-5 Grzegorz Goncerz (90+2-karny)

Błękitni Stargard: Dominik Sasiak - Aleksander Theus (46. Tomasz Kaczmarek), Jakub Ostrowski, Krystian Kujawa, Bartosz Sitkowski (60. Marcin Rajch), Mateusz Bochnak, Hubert Krawczun (90. Paweł Bednarski), Dawid Polkowski (75. Błażej Klimek), Michał Cywiński, Oskar Ryk (60. Błażej Starzycki), Przemysław Brzeziański.

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski - Radosław Sylwestrzak (80. Dominik Marczuk), Damian Kostkowski, Łukasz Góra, Piotr Głowacki, Wiktor Kłos, Wojciech Reiman (80. Dawid Olejarka), Marcel Kotwica (69. Sławomir Szeliga), Błażej Szczepanek, Damian Michalik (69. Mariusz Sławek), Krystian Pieczara (76. Grzegorz Goncerz).

Sędziował: Szymon Lizak (Poznań).
Żółte kartki: Kaczmarek, Cywiński - Góra, Szczepanek, Pieczara, Sylwestrzak.